FELIX BAUMGARTNER: Które momenty skoku były najtrudniejsze? Poznaj KULISY SKOKU Z KOSMOSU

2012-10-19 11:20

Felix Baumgartner spełnił swoje wielkie marzenie - skoczył z krawędzi kosmosu wprost na ziemię. Wszystko mogło się jednak nie udać, bo zawodziła i pogoda i technologia.

- Ale ta Ziemia mała - powiedział Felix Baumgartner, gdy otworzyły się drzwi jego kapsuły, która wyniosła go na wysokość 38 kilometrów.

Nim to jednak nastąpiło, w bazie Roswell rozważano, czy nie przerwać misji. Wiatr tuż nad powierzchnią ziemi był zbyt mocny. Gdy już podjęto decyzję o skoku, zaczęły się problemy techniczne.

Baumgartner zgłosił kłopoty z ogrzewaniem kombinezonu (bez ogrzewania wszystkie jego płyny ustrojowe wyparowałyby). Austriackiemu kaskaderowi zaparowała część hełmu.

Na szczęście udało się naprawić ten problem i Baumgartner mógł wyskoczyć.

 

ZOBACZ: Felix Baumgartner - skok na YOUTUBE

Podczas lotu - jak przyznawał już po samym skoku Austriak - było zagrożenie, omdlenia. A to mogłoby się zakończyć tragicznie.

Komentujący skok w TVN 24 Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak, który był do tej pory w kosmosie, przyznawał, że zadrżało mu serce, gdy zobaczył obracającego się w powietrzu Baumgartner.

Właśnie podczas tych obrotów istniało niebezpieczeństwo zasłabnięcia. Tak się jednak nie stało, a misja Red Bull STRATOS zakończyła się powodzeniem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze