Włodzimierz Szaranowicz

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SE Włodzimierz Szaranowicz

Ale wieści!

Łzy stanęły nam w oczach na wieść o Włodzimierzu Szaranowiczu. Nagła wiadomość poruszyła kibiców

2024-05-15 8:26

Włodzimierz Szaranowicz to prawdziwa legenda polskiego dziennikarstwa. Kilka lat temu ze względów zdrowotnych zakończył pracę w TVP. Zmagał się z chorobą Parkinsona, ale próżno było szukać nowych informacji o jego zdrowiu. W środę (8 maja) kibice przeżyli prawdziwy szok. Po pięciu latach TVP Sport ogłosiło wielki powrót Szaranowicza!

Włodzimierz Szaranowicz trafił do TVP w 1977 roku i spędził w publicznej stacji ponad 40 lat. W tym czasie regularnie komentował najważniejsze wydarzenia sportowe, takie jak igrzyska olimpijskie czy konkursy skoków narciarskich z udziałem Adama Małysza. Jego głos współtworzył wielkie momenty polskiego sportu, ale w 2019 r. wydawało się, że to koniec. Legendarny komentator ogłosił koniec ze względu na chorobę Parkinsona, którą w rozmowie z Jerzym Chromikiem nazwał "dżentelmenem, który dość bezceremonialnie się przysiadł". Od tamtej pory próżno było szukać wieści na temat Szaranowicza, aż nagle w środę (8 maja) TVP Sport ogłosiło jego wielki powrót!

Włodzimierz Szaranowicz o walce z okrutną chorobą: Pierwszy raz mam intruza w swoim życiu

Quiz. Rozpoznasz polskich mistrzów sportu z PRL-u? 15/15 to obowiązek kibica!

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od jednej z największych legend. Trzykrotna mistrzyni olimpijska, która nadal dzierży rekord Polski w biegu na 400 m to...
Irena Szewińska

Wielki powrót Włodzimierza Szaranowicza

"WŁODZIMIERZ SZARANOWICZ POWRACA" - brzmi wpis opublikowany na oficjalnym profilu TVP Sport na platformie X. Nie chodzi jednak o powrót do pracy w telewizji, a zupełnie nową rolę 75-latka. Okazuje się, że legenda dziennikarstwa sportowego w Polsce postanowiła wejść w nową dla siebie rolę felietonisty! Właśnie 8 maja pojawił się pierwszy tekst Szaranowicza traktujący o znaczeniu igrzysk olimpijskich w obecnych czasach prowadzonych wojen.

Wielka tragedia Pawła Fajdka. Nie żyje ojciec polskiego mistrza. Słowa lekkoatlety rozdzierają serce

Pierwszy felieton Szaranowicza

"Krąży nad nami niepokój czasów. Bliskość wojny. Starożytni na czas Igrzysk Olimpijskich ogłaszali Pax Olympica. Historia nowożytnych igrzysk pokazała, że nie udało się zachować tej helleńskiej tradycji" - napisał Szaranowicz w pierwszym felietonie opublikowanym na tvpsport.pl. Wiele wskazuje na to, że będzie to cała seria tekstów pod tytułem "SZARANOWICZ Z DYSTANSU". Już pierwszy z nich wywołał poruszenie wśród fanów, co widać po reakcjach w social mediach. "Nikt nie oczekiwał, każdy potrzebował", "Szacunek dla Mistrza!" - to ledwie kilka z nich.

Jakub Kwiatkowski: Szpakowski będzie komentował tak długo, jak będzie chciał
Listen on Spreaker.
Najnowsze