Świeczka

i

Autor: Pixabay

Wyjątkowo przykra wiadomość

Nie żyje legendarny komentator. Znali go w tysiącach polskich domów, jego głos przeszedł do historii

2023-02-23 14:08

Świat sportu usłyszał dziś wyjątkowo przykrą wiadomość. W wieku 77 lat zmarł legendarny komentator piłkarski, którego głos znany jest nie tylko w jego ojczyźnie, ale także w Polsce. Mowa o Johnie "Motty" Motsonie, który w Wielkiej Brytanii wsławił się komentowaniem spotkań piłkarskich dla stacji BBC, a w Polsce fani z pewnością kojarzą go z udziału w starszych edycjach popularnej gry komputerowej, FIFA.

Mimo że rok 2023 zaczął się niespełna trzy miesiące temu, to zdążyliśmy pożegnać już wiele znanych postaci, które wzbudzały podziw wśród kibiców sportu. Dzisiaj, tj. 23 lutego 2023 napłynęła do nas kolejna, przykra wiadomość. W wieku 77 lat zmarł komentator piłkarski John Motson, który w ojczyźnie cieszył się szacunkiem z powodu wieloletniej pracy dla stacji BBC, a światowo znany stał się dzięki komentarzowi w grze komputerowej FIFA, która cieszy się wielką popularnością także w Polsce.

Nie żyje legendarny komentator. John Motson miał 77 lat

W trakcie swojej kariery Motson związany był z BBC, gdzie pracował od 1971 roku i skomentował dla niej ponad 2000 spotkań piłkarskich. Popularność i rozpoznawalność na całym świecie przyszła jednak w momencie, w którym związał się ze studiem Electronic Arts i przez lata komentował wirtualne spotkania w symulatorze piłkarskim FIFA. Głos Mortsona mogliśmy uszłyszeć w edycjach gry od 1996 do 2005 roku. Jego głos bez wątpienia dobrze kojarzą także polscy kibice, gdyż w tych właśnie latach polski komentarz do gry nie istniał. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze