Piłkarz opluł Niemca i został wyrzucony z reprezentacji [WIDEO]

2018-10-16 7:44 JWa
Jordan Teze, Niemcy - Holandia
Autor: YouTube Moment, w którym Jordan Teze pluje na kapitana niemieckiej młodzieżówki

To było chamstwo w najczystszej postaci! Takich zachowań na piłkarskich boiskach nie można po prostu tolerować. W meczu reprezentacji do lat 20 Holandii i Niemiec niezwykle lekceważącym stosunkiem do rywala "popisał się" Jordan Teze. Piłkarz "Oranje" opluł kapitana rywali. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Władze holenderskiej federacji wyrzuciły niesfornego zawodnika z kadry i na nic zdały się jego przeprosiny.

Jordan Teze haniebnego zachowania dopuścił się względem niemieckiego kapitana - Saliha Ozcana. Rodzima federacja (KNVB) szybko zareagowała na materiał wideo, na którym widać wyraźnie Holendra plującego na przeciwnika. Szefowie futbolu w Kraju Wiatraków w porozumieniu z selekcjonerem Bertem Kontermanem postanowili wyrzucić niesfornego piłkarza z kadry.

"To jest jedna z najgorszych rzeczy, jaką możesz zrobić przeciwnikowi. To niezwykle zły przykład. Nie tolerujemy tego i dlatego Teze został usunięty z kadry" - napisano w specjalnie przygotowanym oświadczeniu. Decyzja odnośnie długości kary ma zapaść w najbliższych dniach.

Na nic zdały się więc przeprosiny, które na Instagramie umieścił agresywny Holender. "W meczu z Niemcami popełniłem błąd. Piłkarska federacja słusznie mnie za to zawiesiła. Przepraszam i akceptuję takie konsekwencje" - napisał na portalu społecznościowym. W imieniu podopiecznego naszych zachodnich sąsiadów przeprosił także selekcjoner Konterman.