Alberth Elis

i

Autor: EASTNEWS

Piłka

Piłkarz znanego klubu w śpiączce. Doszło do tragedii już po 40 sekundach

2024-02-25 19:52

Alberto Ellis na co dzień jest piłkarze Girondins Bordeaux. W sobotę jego drużyna grała z Guingnamp w ramach rozgrywek na zapleczu Ligue 1. Zaledwie 40 sekund po rozpoczęciu rywalizacji Ellis zderzył się z innym zawodnikiem i został zniesiony z boiska. Natychmiast przewieziono go do szpitala, gdzie obecnie znajduje się w śpiączce.

Ekipa "Żyrondystów" walczy o powrót do francuskiej ekstraklasy, ale na razie myśli wszystkich w klubie z Bordeaux gromadzą się wokół Ellisa. Piłkarz zderzył się z obrońcą rywali Donatienem Gomisem zaledwie 40 sekund po rozpoczęciu meczu. Kolizja była na tyle poważna, że napastnik został zniesiony z boiska na noszach i natychmiast przewieziony do lokalnego szpitala. Tam okazało się, że doznał rozległych złamań kości twarzy i przeszedł operację.

ZOBACZ: Górnik strajkował do przerwy, ale później podjął wyzwanie. Świetny mecz Widzewa, efektowne gole w Łodzi [WIDEO]

Zawodnik jest w złym stanie. Klub zawodnika poinformował o tym w oficjalnym oświadczeniu: "Alberto Ellis doznał poważnego urazu głowy. Aby go chronić, lekarze musieli wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej". W tym samym komunikacie lekarze stwierdzili, że w tej chwili nie można przewidzieć jego rokowania. Przewidywanie, kiedy wróci do piłki, nie wchodzi w grę. W tej chwili nie jest jasne, czy reprezentant Hondurasu będzie w ogóle w stanie wrócić do pełnych treningów.

Radovan Pankov i Patryk Kun po porażce z Molde
Najnowsze