Górnik strajkował do przerwy, ale później podjął wyzwanie. Świetny mecz Widzewa. efektowne gole w Łodzi [WIDEO]

Autor: RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT

Zwycięstwo Widzewa

Górnik strajkował do przerwy, ale później podjął wyzwanie. Świetny mecz Widzewa, efektowne gole w Łodzi [WIDEO]

2024-02-25 17:41

Górnik przegrał w Łodzi z Widzewem 1:3. Przed meczem więcej w Zabrzu mówiło się o pieniądzach, a raczej ich braku, niż o samej piłce. Piłkarze zastrajkowali opuszczając piątkowy trening z racji zaległości finansowych.

Miasto czyli właściciel klubu tego samego dnia wydało komunikat, usprawiedliwiając dwumiesięczne opóźnienie wypłaty pensji… opóźnieniem w otrzymaniu przelewu na 7,8 mln zł od zagranicznego kontrahenta za transfer piłkarza. - Piłkarze zaprotestowali przeciwko temu, co powinni mieć – mówił „Super Expressowi” trener Jan Urban. - Czy brak treningu jest problemem? Każda jednostka treningowa jest ważna, bo zawiera w sobie materiał do zrobienia – dodał Urban.

Rezerwowy odmienił losy meczu. Trzecia wygrana Portowców na wiosnę[WIDEO]

Co ciekawe przed samym meczem Urban dla "Canal + Sport" mówił nieco inaczej, twierdząc, że fakt nie wyjścia piłkarzy na trening nie wpłynął na przygotowania do meczu. Być może trener ma zapewnienie, że klub szybko ureguluje zaległości, albo chciał uciąć temat przed meczem i skupić się na piłce. W pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że piłkarze z Zabrza kontynuowali strajk na boisku. Zostali zdominowani przez łodzian, których nakręciły wygrane derby z ŁKS-em. Widzew prowadził 2:0 po golach Antoniego Klimka i Ibizy.

Po przerwie Górnicy definitywnie przerwali strajk. Trener Jan Urban dokonał trzech zmian. Na boisko weszli Szymon Czyż, Paweł Olkowski i Soichiro Kozuki i widzieliśmy innego Górnika. W 51. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Japończyka, gola głową strzelił Rafał Janicki. Na więcej nie pozwolił Rafał Gikiewicz w bramce Widzewa. Gospodarze dobili Górników w doliczonym czasie, kiedy to ich rezerwowy, Francuz Noah Diliberto huknął z całych sił pod poprzeczkę. Górnicy trzeci mecz na wiosnę zakończyli wynikiem 3:1, tylko, że tym razem na ich niekorzyść.

Trener Pogoni o Kamilu Grosickim. Jak długo as Portowców może grać na wysokim poziomie? Jego fani będą zachwyceni

Widzew Łódź – Górnik Zabrze 3:1 (2:0).

Bramka: 1:0 Antoni Klimek (30), 2:0 Juan Ibiza (34), 2:1 Rafał Janicki (51-głową), 3:1 Noah Diliberto (90+4).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Paweł Zieliński. Górnik Zabrze: Rafał Janicki. Czerwona kartka za drugą żółtą – Górnik Zabrze: Rafał Janicki (88).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 17 367.

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Paweł Zieliński, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Luis da Silva - Fabio Nunes (87. Kamil Cybulski), Dominik Kun (87. Noah Diliberto), Fran Alvarez, Bartłomiej Pawłowski, Antoni Klimek (65. Dawid Tkacz) - Jordi Sanchez (76. Imad Rondic).

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic (46. Paweł Olkowski), Dominik Szala, Rafał Janicki, Michal Siplak (74. Erik Janza) - Adrian Kapralik, Dani Pacheco (46. Szymon Czyż), Damian Rasak (74. Filipe Nascimento), Lukas Podolski, Lawrence Ennali - Sebastian Musiolik (46. Soichiro Kozuki).