Polska pielęgniarka zmarła we Włoszech. Kibice Miedzi ruszyli na pomoc swojemu koledze

2020-03-26 13:07 MD
Miedź Legnica
Autor: CyfraSport Miedź Legnica

Kibice piłkarscy po raz kolejny pokazują, że stanowią grupę, która w obliczu różnych trudności potrafi się zjednoczyć. Tym razem pokazuje to przykład fanów Miedzi Legnica. Mama jednego z nich, pracująca na co dzień we włoskim szpitalu, zmarła, a teraz trwa walka o sprowadzenie jej ciała do Polski, aby móc wyprawić godny pogrzeb.

Na stronie internetowej zbiórki w serwisie pomagam.pl czytamy:

"24/03/2020 zmarła we Włoszech moja siostra Joanna Głowiak. Joasia była pielęgniarką w Sestoli, pomagała ludziom w tym trudnym okresie. Trwała przy łóżkach chorych i cierpiących pomimo zmęczenia i ogromnego zagrożenia. W niedzielę rozmawiałam z nią i nic nie wskazywało na tragedię. Jednak ciężka praca, ogromny wysiłek, nieustające wyczerpanie zabiło ją. Dostała zawału serca. Nazywała się Joanna Głowiak z domu Lorenc zam. w Lisinach... Nigdy nie prosiłam o nic, ale błagam, pomóżcie mi i moim rodzicom sprowadzić ją do Polski, do domu. Koszty samej kremacji to 3 tys. euro, następne 3 tys. euro albo i więcej to koszty sprowadzenia ciała do Polski..."

Jak się okazało, kobieta pracują we włoskim szpitalu w dobie pandemii koronawirusa to matka jednego z kibiców Miedzi Legnica. Sympatycy klubu ochoczo włączyli się do akcji. - Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tej tragicznej sytuacji, bez chwili zastanowienia włączyliśmy się do pomocy przy zbiórce pieniędzy. W końcu to mama naszego kolegi po szalu, kumpla z trybun, a w świecie kibicowskim braterstwo to przecież jedno z najbardziej przestrzeganych haseł - mówi dla portalu sportowefakty.wp.pl  Bartłomiej Żygadło z ośrodka "Kibice Razem Miedź Legnica".

Wszyscy mogą włączyć się w pomoc pogrążonemu w żałobie kibicowi Miedzi Legnica. Wszelkie niezbędne informacje oraz narzędnia do wpłacania środków znajdują się w zweryfikowanej zbiórce przez serwis pomagam.pl.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze