basen, pływalnia, pływanie, skoki do wody,

Autor: ARCHIWUM

Polski pływak najszybszym juniorem w Europie

2014-07-10 21:22

18-letni Wojciech Wojdak wywalczył tytuł mistrza Europy juniorów w wyścigu na 400 m kraulem. Na długim basenie w Dordrechcie w Holandii polski pływak uzyskał czas 3.49,21 min. Wyprzedził Norwega Henrika Christiansena o 0,39 s i poprawił aż o 2 sekundy rekord życiowy. Odebrał też też rekord kraju juniorów samemu Mateuszowi Sawrymowiczowi, eksmistrzowi świata seniorów 2007.

Przed miesiącem w mistrzostwach Polski seniorów w Olsztynie Wojdak zdobył medale w trzech kolorach w wyścigach na 400, 800 i 1500 m kraulem. Na tym najdłuższym dystansie pokonał m.in. Sawrymowicza i uzyskał wskaźnik na ME seniorów w Berlinie.

Wojdak pochodzi z Brzeska, a obecnie uczy się i trenuje w szkole mistrzostwa sportowego w Oświęcimiu, gdzie prowadzi go trener Przemysław Ptaszyński.