Władimir Putin

i

Autor: East News Władimir Putin

Rosjanie czują się UPOKORZENI przez Polskę. Chodzi o flagę

2021-05-01 9:28

Tematy sportowe i polityczne nie przenikają się tylko w teorii. Praktyka jest już jednak zupełnie odmienna. Kolejny przykład takiego stanu rzeczy mieliśmy w Warszawie przy okazji mistrzostw świata w warcabach, gdzie o miano najlepszej zawodniczki globu rywalizują Natalia Sadowska z Polski oraz Rosjanka Tamara Tansykkużyna. Przedstawiciele tego drugiego kraju nie ukrywają, że zabolało ich pewnie zachowanie organizatorów.

Walka o tytuł

W Warszawie odbywają się właśnie mistrzostwa świata w warcabach. Reprezentantka Polski, Natalia Sadowska, prowadzi z Rosjanką Tamarą Tansykkużyną 39:33 i jest na doskonałej drodze do wywalczenia tytułu najlepszej zawodniczki globu. Rywalizuje się bowiem do 55 zdobytych punktów. Więcej jednak niz o samym pojedynku w ostatnim czasie mówi się o zachowaniu, którego dopuścili się organizatorzy. W centrum awantury znalazła się rosyjska flaga, przy której rywalizowała przyjezdna zza naszej wschodniej granicy.

Anna Lewandowska u lekarza

Skandal z flagą

W pewnym momencie pojedynku ze stołu odklejono naklejkę z rosyjską flagą, następnie zabrano także flagę znajdującą się na stole. Zrobiło się bardzo niezręcznie, a Rosjanie po wszystkm czuli się oburzeni czy wręcz upokorzeni. Już zapowiedzieli zwrócenie się do Międzynarodowej Federacji Warcabów, aby ta rozpatrzyła całą sytuację i zajęła stosowne stanowisko. W najbliższym czasie możemy być zatem świadkami kontynuacji całej historii.

Sonda
Czy popierasz protesty Rosjan przeciwko Putinowi?

Na polecenie

Jak się okazało, wszystko zadziało się na polecenie Witolda Bańki, szefa WADA - Światowej Agencji Antydopingowej. W swej działalności zawodowej Polak zaangażował się walkę ze skandalami dopngowymi wśród rosyjskich sportowców. Z powodu przewin w tym aspekcie, Rosjanie nie będą mogli występować pod swoją flagą nawet na zbliżających się igrzyskach olimpijskich.

Reprezentacja Polski tańczy Poloneza... a potem impreza
Najnowsze