RPA 2010: grupa E, Dania - Japonia 1:3 i Holandia - Kamerun 2:1 - RELACJA NA ŻYWO

2010-06-25 0:24

Za nami ostatnie mecze w grupie E. W Rustenburgu Dania i Japonia grały o awans, w Kapsztadzie Kamerun z Holandią mierzył się w spotkaniu, w którym Europejczycy bronili 1-ego miejsca w tabeli, a Afrykanie chcieli zdobyć pierwsze punkty na Mundialu. Ostatecznie cieszyła się Japonia po zwycięstwie 3:1 oraz Holandia, która nie bez problemów ograła Kamerun 2:1. Były piękne gole, były emocje!

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciskaj [F5] lub [Ctrl R], aby zobaczyć nowe informacje.

94 min. KONIEC! 3:1 dla Japonii! Walka w grupie E zakończona. Japonia gra dalej, Dania odpada.

91 min. Koniec meczu w Kapsztadzie. Holandia wygrywa 2:1 i z kompletem punktów przechodzi dalej, do 1/8 finału, gdzie spotka się ze Słowacją. W Rustenbergu trwa walka, ale tak naprawdę to Japonia już odlicza sekundy do chwili, gdy wystrzelą w górę korki od szampana.

87 min. 3:1!!!!! Japonia gra dalej!!!! Rezerwowy Okazaki po cudownej akcji Hondy zdobywa gola i rozwiewa jakiekolwiek wątpliwości. Samuraje zagrają z Paragwajem o ćwierćfinał Mistrzostw Świata!

85 min. Zbliżamy się do końca obu spotkań. Nie można na nic narzekać. Są ładne gole, są emocje, są kartki, jest walka. Mundial w końcu wygląda tak, jak powinien.

83 min. 2:1 dla Holandii! Robben strzela w słupek z 18 metrów, a dobija celnie Huntelaar. CU-DOW-NA AKCJA ROBBENA!!!

81 min. 1:2!!!! Gol! Tomasson dobił strzał po karnym, który mu wybronił Kawashima. Duńczycy zasłużyli na tę bramkę, ale wciąż potrzebują dwóch goli, by awansować. Szanse na to mają proporcjonalne do trafienia 6 w totka.

80 min. Karny dla Daniiii!!! Faul na Aggerze i wielka szansa dla piłkarzy przegrywających 0:2.

77 min. Duńczycy powoli tracą chyba nadzieję. Japonia nie jest jakoś zdecydowanie lepsza, ale wykorzystała okazje. Skandynawom precyzji brakowało.

75 min. Kamerun gra bardzo ładny mecz. Szkoda, że ta drużyna musi pożegnać się z Mundialem.

70 min. Ważna chwila dla Holendrów! Pierwszy raz na Mundialu zagra Arjen Robben. Zastępuje Van der Vaart. Skrzydłowy Bayernu Monachium wygrał walkę o powrót do gry w RPA. Brawa!

68 min. Pięknie strzelił z dystansu rezerwowy Eriksen, zabrakło niewiele. A Bendtner zobaczył chwilę wcześniej żółtą kartkę.

64 min. 1:1!!!!! BRAAAAMKAAAAA. Eto'o nie dał szans Stekelenburgowi. Mamy remis i szansę dla Kamerunu na punkt pocieszenia, punkt honorowy.

63 min. KARNY DLA KAMERUNU!!!! Zawinił Van der Vaart odbijając ręką. Strzelał będzie Eto'o.

59 min. Jak z armaty huknął Jacob Poulsen, który w 35 min. zmienił Jorgensena, ale broni Kawashima. W Kapsztadzie Makoun miał wspaniałą okazję na 1:1, ale strzelił z 10 metrów za słabo. Kamerun coraz groźniejszy. Holendrzy jednak zdają się kontrolować sytuację. Podobnie jak Japonia w Rustenburgu.

58 min. Wspaniale atakował Eto'o, tańce w polu karnym, ale bez efektu bramkowego.

57 min. Huntelaar wchodzi za Van Persiego.

55 min. W Kamerunie zaledwie 18-letni Aboubakar wszedł za Bonga.

51 min. Dwa razy akcje i szanse bramkowe miał Tomasson. Nic niestety nie zrobił. W ten sposób Dania na pewno nie odrobi strat. A w Holandii rozgrzewa się Robben!

47 min. Ale fart Sorensena! Endo prawie go przelobował z narożnika boiska, oczywiście po rzucie wolnym. Do bramki było ok. 40 metrów!!! Duńczyków uratował słupek. Wcześniej żółtą kartkę zobaczył C. Poulsen.

Piłkarze już grają i w Rustenburgu i Kapsztadzie.

II POŁOWA

Przerwa. Wydaje się, że już po 45 minutach wiemy wszystko. Holandia zdobędzie komplet punktów, Japonia awansuje z miejsca nr dwa. Kwadrans na uspokojenie emocji i nabranie sił.

47 min. Przerwa też w meczu Japonii z Danią. Będzie to świetna okazja, by przypomnieć sobie cudowne gole dla reprezentantów kraju kwitnącej wiśni.

46 min. W Kapsztadzie drużyny już zeszły z boiska. W Rustenburgu gramy. Atakuje Japonia, ale był spalony.

43 min. Jakby na potwierdzenie moich słów szansę miał Kamerun, a potem Japonia. Goli nie było, ale ładne akcje i owszem.

41 min. Kamerun próbuje walczyć o remis i chociaż jeden skromny punkcik. Danii potrzeba do awansu trzech goli. Skandynawowie na ten moment wyglądają na ludzi, którzy kompletnie w to nie wierzą i zamiast trzech goli dla nich bardziej prawdopodobny wydaje się trzeci gol dla Japonii.

38 min. Sprawa w grupie E jest na ten moment jasna jak słońce. Holendrzy wychodza z grupy z kompletem punktów i zagrają w 1/8 ze Słowacją, a druga Japonia natknie się na Paragwaj.

35 min. GOOOOOL DLA HOLANDIII!!!! Przepiękna akcja Van der Vaarta i Van Persiego, po której ten drugi strzela gola. ORANJES na chwilę byli naprawdę holenderscy i jest gol!

30 min. 2:0 dla JAPONIIIIII!!!!! Znów wolny i znów gol!!!! Tym razem wspaniały Endo. Japończycy chyba od kilku dni trenowali stałe fragmenty i postanowili zamiast narzekać na Jabulani, po prostu ją ujarzmić. Wychodzi wspaniale!!!

29 min. W Rustenburgu ładnie atakują Japończycy i po faulu Kroldrupa mamy wolny dla Azjatów z 25 metrów oraz karę kartkową dla Duńczyka.

25 min. Dobrze bramkarz Kamerunu. Mieliśmy kartkę dla Nkoulou - żółtą.

23 min. Będzie wolny dla Holandii z ok. 23-24 metrów. Strzelał będzie Van der Vaart.

22 min. Szansę miał Sneijder, ale zamiast huknąć po podaniu Van Persiego to próbował kombinować i trafił w kameruńskiego obrońcę.

21 min. Dania blisko wyrównania! Tomasson był blisko, ale bramkarz Japonii - Kawashima - spisuje się bez zarzutu. W Kapsztadzie nuda niczym nie na meczu Oranjes, a kiedyś na Orange Ekstraklasie.

17 min. GOOOOOOOOOLLLLLL!!!!! JAPONIA BLISKO AWANSU!!!!! Cudownie z wolnego z odległości ok. 30 metrów przymierzył Honda. FENOMENALNY GOL. 1:0! Czyżby Honda odczarował Jabulani? To jak dotąd najpiękniejszy gol Mundialu.

16 min. Holandia gra bardzo bezbarwnie. Nie na takich Oranjes liczyliśmy. Żółta kartka dla Kuyta.

13 min. Ajajaajaja, Tomasson minimalnie przestrzelił po pięknej akcji. Techniczny strzał i zabrakło pół metra. W Rustenburgu zaczyna być ciekawie!

12 min. Była super szansa dla Japonii!!! Matsui kapitalnie odnalzł się w polu karnym i w sytuacji sam na sam przegrał z Sorensenem. Chwilę później Hasebe strzelił minimalnie nad bramką.

11 min. W Rustenburgu przewagę mają Duńczycy, w Kapsztadzie Kameruńczycy. Strzałów, które naprawdę warto by było odnotować, na razie nie mieliśmy. Najwyraźniej stawka spotkań trochę paraliżuje piłkarzy, nie chcą się odkryć. Żółta kartka dla Japończyka Endo.

10 min. Niby wszyscy chcą, a żadnemu z 44 piłkarzy w sumie nic ciekawego nie wychodzi. No dobrze - 40, bramkarze roboty nie mają jak dotąd.

8 min. Mamy małą zmianę. Nie ma na boisku Songa, a jest Chedjou. Song doznał kontuzji chwilę przed meczem.

7 min. Na razie na obu stadionach nie dzieje się nic ciekawego. Tomasson co prawda próbował przewrotką, ale może się cieszyć, że sobie nie zrobił krzywdy co najwyżej.

3 min. Holendrzy podobno mają zacząć w końcu grać ofensywnie. Może pomoże im w tym rezerwowy zestaw strojów. Dzisiaj przysłowiowi Oranjes mają białe koszulki i niebieskie spodenki. Grają jednak jak dotąd tak jak wcześniej na tym Mundialu. Bez wyrazu i tej holenderskiej pasji, ognia.

2 min. Początek bez historii. Ale teraz szansa dla Japonii. Rzut wolny z narożnika pola karnego jednak bez efektu.

1 min. Gramy!

Jeszcze szybciutko o pogodzie. Mecz Japonia - Dania to 12 stopni, niewielka wilgotność i delikatny wietrzyk. W Kapsztadzie Holendrzy i Kamerun zagrają przy 15 stopniach, wilgotności 55%.

Zwycięzca grupy trafi w następnej rundzie na Słowację, drużyna nr 2 na Paragwaj. Stadion w Rustenburgu wypełniony tak na oko w 3/4, a stadion w Kapsztadzie pomarańczowy. Wspaniała atmosfera! Możemy teraz sobie wyobrazić, co będzie za dwa lata w Polsce na Euro. Serce rośnie!

O meczu Holandii z Kamerunem możemy napisać póki co tyle, że trener Oranjes nie eksperymentuje i nie daje grać drugiej jedenastce. A Kamerun ze wspaniałym Eto'o żegna się z Mundialem.

W pierwszej kolejności skupiamy się na meczu o wszystko. Japonia jak dotąd rywalizowała z Danią tylko raz i przegrała 2:3. Dziś jednak Azjatom wystarczy remis. Mamy nadzieję, że emocje będą do ostatnich sekund, tak jak w meczach USA z Algierią czy Słowacji z Włochami.

A teraz mecz o lidera dla Holandii, oto składy:

KAMERUN

Souleymanou - Geremi, M'Bia, Nkoulou, Assou Ekoto - Makoun, A. Song, Nguemo, Bong - Eto'o, Choupo-Moting

HOLANDIA

Stekelenburg - Bouhlarouz, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Van Bommel, De Jong - Kuyt, Sneijder, Van der Vaart - Van Persie

Mamy składy! Zaczniemy od rywalizacji od wszystko:

DANIA

Sorensen - SB Poulsen, Kroldrup, Agger, Jacobsen - Kahlenberg, C Poulsen, Jorgensen - Rommedahl, Tomasson - Bendtner

JAPONIA

Kawashima - Nagatomo, Tulio, Nakazawa, Komano - Endo, Abe, Matsui, Hasebe - Okubo, Honda

Dlaczego Holandia na pewno awansuje? Bo nie ma możliwości, żeby w meczu Danii z Japonią obie drużyny zdobyły po trzy punkty. Dlaczego Kamerun odpada? Bo nie ma zarazem możliwości, żeby ktoś w tym spotkaniu punktu nie zdobył, a tym samym nie miał na koncie co najmniej czterech oczek.

Tabela przed ostatnią serią zmagań piłkarzy przedstawia się następująco (najpierw punkty, potem bilans bramkowy):

1. Holandia - 6 - 3:0
2. Japonia - 3 - 1:1
3. Dania - 3 - 2:3
4. Kamerun - 0 - 1:3