RPA 2010: mecz Japonia - Kamerun. Wynik 1:0. Zapis relacji "na żywo"

2010-06-14 18:08

Drugi mecz grupy E. Japonia wygrywa z Kamerunem 1:0. Bohaterem meczu strzelec jedynej bramki Keisuke Honda (na zdjęciu)

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciskaj [F5] lub [Ctrl R], aby zobaczyć nowe informacje.

94. min. KONIEC! Dramatyczna końcówka, ale Japończycy gola nie tracą i zdobywają trzy punkty

92. min. Kawashima fantastycznie broni, ale gola i tak by nie było, Benquerenca odgwizdał faul Kameruńczyka

90. min. Portugalski sędzia dolicza 4 minuty

88. min. Ostatnia zmiana u Japończyków: Inamoto za Hasebe

85. min. Ale strzał Emany! Potężne uderzenie, piłka trafia w poprzeczkę. Szkoda, mielibyśmy najładniejszą  bramkę tego mundialu...

82. min. Powinno być 2:0. Hasebe strzelał, Souleymanou odbił piłkę, a Okazaki dobił w słupek!

81. min. Zmiana w drużynie Japonii: Yano za Okubo

78. min. Idrissou ruszył do kontry, którą sam zakończył... faulem. Kamerun  gra dramatycznie, Japonia w ogóle - czekają chyba na koniec meczu

75. min. Podwójna zmiana w Kamerunie: Geremi za Makouna, a Idrissou za Choupo-Motinga

72. min. Żółtka kartka dla Nicolasa Nkoulou

69. min. Zmiana w Japonii: Okazaki na boisko, Matsui pod prysznic

63. min. Zmiana w Kamerunie: Achille Emana za Joela Matipa

63. min. Tulio zderzył się głową z Nakazawą, ale może grać dalej

61.min. Spokojnie - nie zawiesiła się nasza strona. To piłkarze obu drużyn wyglądają na zawieszonych

53. min. Kamerun atakuje, ale ciągle nie wiemy, czy Eiji Kawashima to dobry bramkarz. Nie było okazji, żeby to sprawdzić

49. min. Najlepsza okazja dla Kamerunu. Po kapitalnej akcji Samuela Eto'o przestrzelił Eric Choupo-Moting

48. min. Mur składał się z jednego Kameruńczyka, a i tak Yasuhito Endo trafił prosto w niego

47. min. Rzut wolny dla Japonii. Pół metra dalej i byłby karny

46. min. Rozpoczęła się druga połowa. Oba zespoły bez zmian.

46. min. Japończycy jeszcze nigdy nie wygrali swojego pierwszego meczu na mundialu. W 2002 roku zremisowali z Belgią, w 1998 przegrali z Argentyną, a w 2006 z Australią. Brakuje im 45 minut, by przerwać tę złą passę

45. + 2 min. KONIEC pierwszej połowy. Japonia zasłużenie prowadzi 1:0

45. min. Doliczone dwie minuty

43. min. Stracony gol wyraźnie otrzeźwił Kamerun. Zaczynają atakować, ale Japończycy próbują kontrataków. Może piłkarze wynagrodzą nam dramatyczne pierwsze pół godziny?

39. min. Napastnik CSKA Moskwa miał problem z przyjęciem piłki po dośrodkowaniu, ale strzał oddał wyborny - z ostrego kąta trafił tuż przy słupku.

39. min. 1:0 dla Japonii! Gola strzelił Keisuke Honda

38. min. Pierwszy celny strzał! Uderzał Enoh Eyong

36. min. Na boisku pojawił się ptak. Zainteresował się nim bardzo realizator tv - wreszcie miał, co pokazać

35. min. Wreszcie akcja Kameruńczyków, ale strzału się nie doczekaliśmy

33. min. Japończycy przyspieszają, Kamerun narazie nie pokazuje absolutnie niczego

31. min. Japoński bramkarz Eiji Kawashima po interwencji boleśnie upadł na plecy, ale jest już zdolny do gry

29. min. Minimalnie aktywniejsi Japończycy, ale nie zmienia to faktu, że mecz baaardzo nudny

26. min. Kameruński bramkarz Hamidou Souleymanoufatalnie wprowadzał piłkę do gry. japonia miała szansę na stworzenie szansy...

23. Miasto Bloemfontein było reklamowane, jako to, w którym są najbardziej fanatyczni kibice w RPA. Szkoda, że nie dotarli na Free State Stadium. Frekwencja marna

21. min. Groźna akcja Kamerunu, przerwał ją... sędzia liniowy. Spalony

12. min. Wyjątkowo niemrawy początek

Zaczęła się pierwsza połowa. Składy obu drużyn:

Japonia: 21-Eiji Kawashima - 2-Yuki Abe, 22-Yuji Nakazawa, 4-Tulio, 3-Yuichi Komano - 5-Yuto Nagatomo, 16-Yoshito Okubo, 7-Yasuhito Endo, 18-Keisuke Honda - 17-Makoto Hasebe, 8-Daisuke Matsui.

Kamerun: 16-Hamidou Souleymanou - 19-Stephane Mbia, 5-Sebastien Bassong, 3-Nicolas Nkoulou, 2-Benoit Assou-Ekotto - 11-Jean Makoun, 18-Enoh Eyong, 15-Achille Webo, 21-Joel Matip - 9-Samuel Eto'o, 13-Eric Choupo-Moting.

sędziuje: Olegario Benquerenca (Portugalia)