Zbigniew Boniek grozi prokuraturą po finale PP: To mogło być zagrożenie życia!

2018-05-03 9:04
Zbigniew Boniek
Autor: East News Zbigniew Boniek

Oprawa meczów finałowych Pucharu Polski od kilku lat jest znakomita. Wszystko za sprawą rozgrywania tych spotkań na PGE Narodowym. Wielotysięczna publiczność i ranga meczu sprawiły, że rozgrywki o to trofeum są dla wielu klubów priorytetem. Niestety, nie zawsze dostosowują się do tego najzagorzalsi fani dwóch rywalizujących o puchar ekip. Skandaliczne sceny miały miejsce również w środę.

Przez większość spotkania fani i Legii Warszawa i Arki Gdynia tworzyli fantastyczne widowisko na PGE Narodowym. Oprawy i głośny doping musiały robić wrażenie zarówno na publiczności zgromadzonej na stadionie, jak i przed telewizorami. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie, kiedy to niektóre zdarzenia wymknęły się spod kontroli.

Najpierw sędzia spotkania musiał przerwać rywalizację na kilka minut, ze względu na duże zadymienie boiska wywołane odpaloną pirotechniką w sektorze Legionistów. Gdy gra została wznowiona "popis" dali także kibice Arki. Zaczęli strzelać fajerwerkami w stronę fanów z Warszawy. Spowodowało to mały pożar na kopule stadionu, a jedna z petard wylądowała na środku boiska.

Oburzony całą sytuacją był sternik Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, który w wywiadzie dla Polsatu Sport zapowiedział stosowne kroki. - Jako PZPN zawiadomimy prokuraturę o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa. Kibice Arki zaczęli strzelać z niewiadomo czego. Uszkodzone zostały telebim i dach. Strach pomyśleć, co by było gdyby te strzały doleciały do sektora Legii. Moglibyśmy mówić o zagrożeniu życia - powiedział Boniek.

 

 

Zobacz również: PGE Narodowy w płomieniach. Skandaliczne zachowanie kibiców podczas Pucharu Polski! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wyniki, statystyki i tabele na żywo -> Sprawdź tutaj na kogo stawiać
Aż 16 dyscyplin!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze