VERVA Street Racing 2019. Robert Kubica i George Russell pojadą w Gdyni!

2019-08-09 15:42 OM
George Russell i Robert Kubica
Autor: EastNews George Russell i Robert Kubica

Takiej jazdy nad polskim morzem jeszcze nie było! W ramach 10. edycji VERVA Street Racing na specjalnym torze F1 w centrum Gdyni swoje umiejętności zaprezentują Robert Kubica (35 l.) i jego kolega z zespołu ROKiT Williams Racing George Russell (21 l.). 

Wielka impreza odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia w Gdyni, a fani motoryzacji będą mogli zobaczyć emocjonujące rajdy samochodowe, wyścigi oraz pokazy na lądzie i w powietrzu. W sercu miasta na Skwerze Kościuszki stanie tor Formuły 1 na którym swoje umiejętności będą prezentować Robert Kubica i George Russell.

W tym samym czasie plaża zamieni się w pustynię rajdu Dakar po której jeździć będą rajdówki, motocykle i ciężarówkę dakarową, buggy, UTV, motocross. Z Bulwaru Nadmorskiego będzie można zobaczyć 600-konną motorową łódź Fountain, a nad nią będą latać motoparalotniarze. Do samochodów będzie można wsiąść, porozmawiać z kierowcami, a nawet przejechać się z nimi.

To największe święto motoryzacji w Polsce i w tej części Europy. Gdynia to miasto, które powstało z maszyn i ludzi. To symbol dojścia do marzeń. Dlatego VERVA Street Racing odbędzie się właśnie tu – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.