DRASTYCZNA kontuzja na gali w Niemczech. Zawodnik ZŁAMAŁ nogę w ringu? [WIDEO]

2020-01-26 13:26 MF
Jose Larduet
Autor: Twitter/Team Sauerland Jose Larduet

Kibice, którzy wybrali się na weekendową galę boksu zawodowego w Hamburgu, będą długo wspominali ten wieczór. Nie chodzi jednak o widowiskowe walki, ani efektowne nokauty, a o dramatyczną sytuację, do jakiej doszło w walce Argentyńczyka Mariano Rubena Strunza (14-15-1, 7 k.o.) z Kubańczykiem Jose Larduetem (2-1, 1 k.o.). W 2. rundzie Larduet tak niefortunnie upadł w ringu, że prawdopodobnie złamał nogę.

Niepokonany dotychczas Larduet był faworytem tego starcia, bo jego rywal przystępował do walki po trzech kolejnych porażkach.

Po pierwszej rozpoznawczej rundzie, Larduet w drugim starciu postanowił mocniej przycisnąć. Strunz zaatakował go nieco chaotycznie na środku ringu, a Kubańczyk robiąc unik źle postawił lewą stopę. Upadając, przygniótł ją całym ciężarem ciała, a noga wygięła się w nienaturalny sposób. Larduet z ogromnym grymasem bólu na twarzy padł w ringu, a po tym jak sędzia ogłosił koniec pojedynku (Strunz wygrał przez t.k.o.) przerażeni sekundanci Lardueta natychmiast ruszyli mu na pomoc. Kibice zgromadzeni na trybunach po tej sytuacji odwracali wzrok od ringu, w którym działy się dantejskie sceny. 

Bokser długo nie mógł podnieść się z maty i od początku było wiadomo, że to poważna kontuzja. Pięściarz został odwieziony do szpitala, a wstępne prognozy mówią o poważnym złamaniu nogi.

"Wracaj do zdrowia jak najszybciej Jose" - napisał w mediach społecznościowych Kalle Sauerland, organizator gali w Hamburgu.