MB Boxing Night 7: HIT w karcie walk! Najtrudniejszy sprawdzian Kamila Łaszczyka od lat

2020-02-25 12:21 MC, Materiały prasowe
Kamil Łaszczyk vs Diego Alberto Ruiz na MB Boxing Night 7
Autor: Materiały prasowe Kamil Łaszczyk vs Diego Alberto Ruiz na MB Boxing Night 7

Na gali MB Boxing Night 7: Bitka Warszawska do ringu powróci wielka nadzieja polskich fanów, powracający do gry o wielkie cele Kamil Łaszczyk. "Szczurek" zmierzy się z niezwykle walecznym, młodym i niebezpiecznym Argentyńczykiem Diego Alberto Ruizem. Wydarzenie odbędzie się 4 kwietnia w hali OSiR Bemowo w Warszawie.

Łaszczyk stoczył do tej pory w zawodowym boksie aż 27 zwycięskich walk i nie zaznał jeszcze goryczy porażki. 29-latek miewał w ostatnich latach gorsze momenty w sportowym życiu, ale podczas MB Boxing Night 6 powrócił na odpowiednie tory. "Szczurek" w fantastycznym stylu rozprawił się z Oleksandrem Yegorovem i udowodnił, że ma apetyt na wielkie pojedynki.

Zawarta niedawno umowa z grupą MB Promotions dała szansę Łaszczykowi powrotu do ringu już podczas kolejnej edycji gal organizowanych przez Mateusza Borka. Polak oczekiwał wielkich wyzwań i takie będzie czekać go już 4 kwietnia. W drugiej walce wieczoru "Bitki Warszawskiej" zmierzy się z Ruizem i wydaje się, że może być to dla Łaszczyka najtrudniejszy sprawdzian od dobrych kilku lat.

Argentyńczyk stoczył 24 zawodowe walki i aż 21 razy opuszczał ring jako zwycięzca. W ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość utalentowanego, niepokonanego Irlandczyka Michaela Conlana w walce, której stawką były pasy WBO InterContinental oraz WBA InterContinental w kategorii piórkowej. Porażka mocno podrażniła 25-latka z Ameryki Południowej, a wyciągnięte z tej konfrontacji wnioski mają zaprocentować już w kolejnej walce. Wcześniej w rekordzie Ruiza widniało dziesięć kolejnych wygranych walk z rzędu, w tym pięć zwycięstw przed czasem. Nie tak dawno był jeszcze posiadaczem pasów WBC Latino Silver w kategorii super koguciej i piórkowej.

"Prorok" (hiszp. El Profeta) zapowiada, że w Warszawie stoczy walkę życia i zatrzyma niepokonanego Łaszczyka. Ale czy jego przepowiednie faktycznie się sprawdzą? A może to "Szczurek" zaczaruje ring swoim sprytem i oszuka Ruiza? Walka zakontraktowana została na 10 rund w kategorii piórkowej. Stawką pojedynku będzie pas Międzynarodowego Mistrza Polski.

Wydarzenie MB Boxing Night 7: Bitka Warszawska odbędzie się już 4 kwietnia w Warszawie w hali OSiR Bemowo.