Isia i "Jerzyk": Horrory to nasza specjalność

2011-06-14 9:48

Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz zafundowali swoim kibicom dwa tenisowe horrory. Zacznijmy od damy... Dama czyli Isia miała w I rundzie turnieju w Eastbourne za rywalkę Słowaczkę z obywatelstwem australijskim Jarmilę Gajdosovą. Juz w pierwszym secie przeciwniczka Polki prowadziła 3:1 i dopiero wtedy Agnieszka się obudziła, doprowadziła do 4:4 i ostatecznie zmogła Jarmilę w tie-breaku.

W II partii emocje były jeszcze większe, bo Gajdosova prowadziła już 5:2. A potem  Radwańska zwyciężyła w pięciu gemach pod rząd i mecz skończyl się wynikiem 7:6, 7:5. Uff...

Jerzy Janowicz nie mógł skończyć meczu w eliminacjach do turnieju głównego w Wimbledonie jaki toczył z Marselem Ilhanem. Pierwszego seta wygral 6:4, drugiego przegrał 6:7, a w trzecim...grali i grali. Żaden nie potrafił przełamać serwisu rywala, Ilhan "padł " dopiero  w 28 gemie. 6:4,6:7,15:13.

Znacznie łatwie niz "Jerzykowi" poszło Łukaszowi Kubotowi, który sprawy z Nikolą Ciriciem załatwił krótko 6:3,6:2 i jest w II rundzie.

Wylosowano przeciwniczki Polek. Urszula Radwańska zagra z Kanadyjką Aleksandrą Wozniak, a Magda Linette z Galiną Woskobojewą z Kazachstanu.