Agnieszka Radwańska

Autor: Eastnews Agnieszka Radwańska

RADWAŃSKA - ZHANG. Pewne zwycięstwo Radwańskiej w Pekinie

2012-10-02 12:23

Agnieszka Radwańska w swoim pierwszym meczu na chińskich kortach pewnie pokonała niżej notowaną reprezentantkę gospodarzy Zhang i awansowała do III rundy turnieju.

W pierwszym secie Polka gładko poradziła sobie z S.Zhang wygrywając 6:2. Choć przez pierwsze 4 gemy czwarta rakieta Chin prowadziła wyrównaną walkę i doprowadziła do stanu 2:2, to jednak "Isia" kontrolowała przebieg spotkania i do końca pierwszego seta nie oddała już Zhang ani jednego gema.

Nasza reprezentantka bardzo dobrze rozpoczęła również drugą część pojedynku, jednak dzięki doświadczeniu zdobytemu w grzedeblowej Chinka wrzuciła drugi bieg i wygrała trzy następne z rzędu gemu. Na odpowiedź Agnieszki nie trzeba było długoczekać. Podkręcając tempo gry ze stanu 1:3 nie tylko udało jej się doprowadzić do remisu, ale  wygrać całego setaw stosunku 6:3 i zakończyć spotkanie.

Isia w nastęonej rundzie zmierzy się z Hiszpanką Lourdes Doinguez lub z Brytyjką Laurą Robson. Warto przypomnieć, że stawkąturnieju jest aż 1000pkt rankingowych.