Venus zdobyła 40. tytuł w karierze

2009-02-22 10:45

Amerykanka Venus Williams została triumfatorką imprezy WTA w Dubaju. W finale starsza z sióstr Williams pokonała rewelację imprezy - Francuzkę Virginie Razzano.

W pierwszym secie więcej szans na przełamanie stworzyła sobie Razzano, jednak wszystkie trzy break-pointy zostały przez Amerykankę obronione. Tymczasem Venus wypracowała sobie tylko jedną szansę, ale od razu zamieniła ją na breaka i wygrała ta partię 6:4.

Druga odsłona meczu to już dominacja Williams. Venus pozwoliła przeciwniczce na wygranie tylko dwóch gemów i tym samym wygrała seta 6:2. Było to trzecie zwycięstwo Amerykanki nad Razzano. Zawodniczka rodem z Dijon dotychczas wygrała ze starszą sióstr Williams tylko raz.

Dzięki zwycięstwu w Dubaju Williams wzbogaci się aż o 350 tys. dolarów. Ponadto dorobek rankingowy amerykańskiej gwiazdy powiększy się o 850 punktów. Dla Williams był to już 40. triumf w rozgrywkach WTA w karierze, podczas której zarobiła na światowych kortach, bagatela, ponad 22 mln dolarów!

Na otarcie łez po przegranym finale Razzano otrzyma czek na 175 000 dolarów, a także 550 punktów do rankingu WTA.