SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Żużel: Janowski nie wjechał do finału GP Słowenii [ZDJĘCIA]

Żużel: Janowski nie wjechał do finału GP Słowenii [ZDJĘCIA]

01.05.2016, godz. 17:01
Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Grand Prix
Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski, podczas Grand Prix Słowenii foto: CYFRASPORT

Najlepsi żużlowcy świata rozpoczęli rywalizację w cyklu Grand Prix. Pierwsze tegoroczne zawody w słoweńskim Krsku nie były zbyt udane dla Polaków - najlepszy z biało-czerwonych był Maciej Janowski (25 l.), który odpadł w półfinale. Wygrał Duńczyk Peter Kildemand (27 l.), a zawody mogły skończyć się tragedią, po tym jak Nicki Pedersen (39 l.) z impetem uderzył w płot.

Polacy rozpoczęli turniej z przytupem, bo po trzech pierwszych biegach przywieźli komplet punktów. Refleksem na starcie popisał się Piotr Pawlicki (22 l.), Janowski zostawił w pokonanym polu mistrza świata Taia Woffindena, a Bartosz Zmarzlik (21 l.) szarżował tak, że jego plecy oglądał trzykrotny czempion Pedersen. Niestety, później zwyciężał tylko Janowski, a debiutujący w GP jako stali uczestnicy Zmarzlik i Pawlicki zapłacili frycowe i nie awansowali do półfinałów. - Popełniłem dziecinne błędy - kajał się Zmarzlik, choć do młodego żużlowca nikt pretensji mieć nie powinien. On i Pawlicki dopiero uczą się Grand Prix i na pewno będziemy mieć z nich jeszcze dużo pociechy.

Kibice na stadionie zamarli w 12. biegu, gdy fatalny upadek zaliczył Pedersen. Duńczyk na wyjściu z drugiego wirażu został wywieziony przez Mateja Żagara i uderzył plecami z impetem w bandę w miejscu, gdzie nie było dmuchanego materiału. Długo nie podnosił się z toru, ale na szczęście po kilku minutach wstał o własnych siłach i kontynuował zawody.W Krsku bezkonkurencyjny był zmagający się z urazem żeber Kildemand. - W tym roku jadę po medal - zapowiadał zawodnik Unii Leszno i dotrzymał słowa. W finale pokonał Australijczyków Jasona Doyle'a (31 l.) i Chrisa Holdera (28 l.) oraz obrońcę tytułu Woffindena. Janowski, który był najlepszy po rundzie zasadniczej, zakończył półfinał na ostatnim miejscu i z dorobkiem 10 punktów jest piąty w klasyfikacji generalnej.

Biało-czerwoni nie muszą długo rozpamiętywać występu w Krsku, bo już 14 maja będą mieli idealną okazję do rehabilitacji - przy 50 tysiącach kibiców wystartują podczas Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Źródło: X-NEWS
autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: