Venus Williams

Autor: Eastnews Venus Williams

Australian Open. Venus Williams po meczu z Radwańską: Jak grałam, niektóre były w pieluchach

2015-01-26 12:58

Niestety, Agnieszka Radwańska z kretesem przegrała trzeciego seta z Venus Williams i odpadła z wielkoszlemowego Australian Open. Co po meczu mówiła starsza z tenisowych sióstr? Teraz o półfinał zagra z rodaczką, Madison Keys. Polka wraca do domu...

Williams (nr 18) wygrała pierwszego seta z Polką (nr 6) do trzech, ale kolejnego przegrała do dwóch. Gdy wydawało się, że Radwańska weszła na zwycięską sciężkę  - przełamała Venus na 1:0 w trzeciej partii - nagle stanęła. Do końca nie wygrała już żadnego gema.

- Ciśnienie jest dobre, jak mawiała Billy Jean King - powiedziała po meczu Williams. To było w ogóle "wystąpienie" z dedykacjami. - To nie byłoby możliwe bez mojej siostry Sereny. To ona trzymała mniena duchu, gdy wracałam do zdrowia - dodała.

AO: Radwańska - Williams. Koniec Agnieszki! Venus pokazała kosmiczny tenis

Bardzo miło wyraziła się też o kolejnej rywalce. - Madison patrzyła jak grałam, gdy była w pieluchach. Ale mam do niej wielki szacunek - zaznaczyła.

Porażka to zła wiadomość dla Radwańskiej w kontekście rankingu WTA - Polka spadnie mniej więcej na 8-10m miejsce. A zaczynała mecz z Venus jako faworytka...