Łukasz Kubot i Marcelo Melo

Autor: Instagram

Łukasz Kubot zarobił już w tym roku fortunę!

2017-05-15 11:17

To jest sezon Łukasza Kubota (35 l.) i Marcela Melo (34 l.)! Polski tenisista i jego brazylijski partner wygrali turniej ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. W finale pokonali 7:5, 6:3 Francuzów Nicolasa Mahuta i Edouarda Rogera-Vasselina. Za ten triumf Kubot i Melo dostali do podziału 323 tys. euro (1,36 mln zł). To kolejny w tym sezonie wielki sukces polsko-brazylijskiej pary.

W marcu Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali turniej w Miami, a w Indian Wells przegrali dopiero w finale. Dwie amerykańskie imprezy to - podobnie jak Madryt - jedne z największych w cyklu, ustępują tylko turniejom wielkoszlemowym. Dlatego premie są tam bardzo duże. Po triumfie w Madrycie Kubot uzbierał już w sumie 2 miliony złotych z turniejowych premii. Razem z Melo awansowali też na 1. miejsce w rankingu ATP Double Race (wyścig o kończące sezon finały czyli nieoficjalne mistrzostwa świata). Wyrastają też na głównych faworytów przed rozpoczynającym się już 28 maja paryskim French Open.