NBA. Dirk Nowitzki i spółka o krok od finału

2011-05-25 4:00

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli powtórkę sprzed 5 lat, gdy koszykarze Dallas Mavericks awansowali do finału NBA. W finale Konferencji Zachodniej ekipa z Teksasu wygrała po dogrywce 112:105 z Oklahoma City Thunder i w rywalizacji do 4 zwycięstw prowadzi już 3-1.

Mavericks dokonali rzeczy niesamowitej. W ostatnich 5 minutach czwartej kwarty odrobili 15 pkt straty i ze stanu 84:99 doprowadzili do zwycięskiej dogrywki. Kluczowe akcje wykonywali oczywiście weterani z Dallas, niemiecki superstrzelec Dirk Nowitzki (zdobył aż 40 pkt) i rozgrywający Jason Kidd.

Kevin Durant, lider Oklahomy i dwukrotny król strzelców NBA, spudłował w końcówce ważne rzuty i jego drużyna znalazła się w arcytrudnej sytuacji przed dzisiejszym piątym meczem w Dallas.