Marcin Gortat, Washington

Autor: archiwum se.pl Marcin Gortat, Washington

NBA. Rekord Marcina Gortata. 31 punktów polskiego środkowego

2014-02-28 9:35

Marcin Gortat, który niedawno zaliczył setne double-double w karierze, tym razem pobił swój rekord punktowy w NBA. "Polish Hammer" zagrał znakomity mecz przeciwko Toronto Raptors rzucając 31 punktów, a jego Washington Wizards wygrali 134:129 po trzech dogrywkach!

Poprzedni rekord Gortata to 28 punktów, które zdobył 7 marca 2012 roku grając w barwach Phoenix Suns. W meczu z Oklhahoma City Thunder Polak trafił 9 z 19 rzutów z gry i 10 z 13 wolnych. Tym razem łodzianin oddał aż 23 rzuty z gry (najwięcej w karierze), z których 12 wpadło do kosza. Do tego dołożył 7 celnych rzutów wolnych (z 11). Ponadto miał 12 zbiórek, cztery bloki i asystę. Zaliczył także 101. double-double w karierze.

Cristiano Ronaldo najpopularniejszy! Portugalczyk ma najwięcej fanów na Facebooku

Sam mecz był niezwykle emocjonujący, a zwycięzcę wyłoniła dopiero trzecia dogrywka. W niej kluczową rolę odegrał Gortat, który popisał się trzypunktową akcją doprowadzając do remisu po 127. na niespełna dwie minuty przed końcem.

Wizards wygrali piaty mecz z rzędu i po raz pierwszy w sezonie mają dodatni bilans w NBA (30-28), zajmując piątą pozycję w Konferencji Wschodniej.