Polska - Francja

Autor: AP PHOTO Polska - Francja

Półfinał EuroBasketu

Francja okrutnie zlała Polskę w półfinale EuroBasketu! Wielki finał nie dla Biało-Czerwonych

2022-09-16 19:04

Reprezentacja Polski sprawiła wielką sensację awansując do półfinału EuroBasketu, pokonując po drodze m.in. obrońców tytułu, Słoweńców. Niestety, w walce o finał Biało-Czerwoni nie potrafili postawić się wicemistrzom olimpijskim, Francuzom, którzy rozbili Polaków aż 95:54. W żadnej z kwart nasi zawodnicy nie byli w stanie zbliżyć się do rywali, a w ataku Francji brylował Yabusele, który (jak cała ekipa) był niezwykle skuteczny w rzutach za trzy punkty. Polacy wciąż jednak mają szansę na zdobycie medalu, bowiem w niedzielę staną do walki o brązowy medal. Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Polska - Francja w półfinale EuroBasketu 2022.

Polska - Francja 54:95 (9:15, 9:19, 18:30, 18:31)

Polska: Balcerowski, Cel, Ponitka, Slaughter A.J., Sokołowski, Dziewa, Garbacz, Kolenda, Michalak, Olejniczak, Schenk, Zyskowski.

Francja: Fournier, Gobert, Heurtel, Tarpey, Luwawu-Cabarrot, Albicy, Poirier, Okobo, Yabusele, Fall, M'Baye, Maledon.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Francja. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:15. Bądźcie z nami!

Polscy koszykarze są o krok od wielkiego finału EuroBasketu! Czy po sensacyjnym zwycięstwie nad Słowenią zdołają pokonać także faworyzowaną Francję?

Awans polskich zawodników do półfinału to już ogromna sensacja, ale w tej chwili wszystko jest możliwe i Polacy sami twierdzą, że w tej chwili interesuje ich medal!

Kciuki za polskich koszykarzy trzymają także inne gwiazdy polskiego sportu - Bartosz Kurek czy Robert Lewandowski!

Czekamy na koszykarzy, którzy za chwilę pojawią się na parkiecie. Dopiero kończy się część artystyczna.

Koszykarze już pojawiają się na parkiecie.

Przed nami hymny obu państw.

Hymny odśpiewane, za chwilę zaczynamy mecz!

Polacy zaczną w składzie: Balcerowski, Sokołowski, Cel, Slaughter i Ponitka.

Zaczęli!

0:0

Polacy niecelnie w pierwszej akcji, Francuzi również się mylą.

2:0

Ponitka za dwa! Pierwsze punkty dla Polski.

2:0

Sokołowski niecelnie, akcja w drugą stronę, Yabusele próbował za trzy, ale zrobił to zbyt późno, Polacy wciąż na prowadzeniu.

2:3

Tym razem Yabusele trafia za 3 punkty. Za nami 2,5 minuty pierwszej kwarty.

2:5

Yabusele przebija się przez Polską obronę i rzuca za 2.

2:5

Kontra Francuzów, Gobert fauluje Balcerowskiego i Francuzi tracą okazję na podwyższenie prowadzenia.

2:5

Slaughter fauluje w ataku...

2:5

Polacy dobrze się bronią, ale mało sami rzucają. Za nami już 5 minut pierwszej kwarty.

6:8

Ponitka wykorzystuje tylko pierwszy rzut osobisty, ale jeszcze Polacy zgarniają piłkę.

6:13

Fall ominął obronę i rzuca za 2. Za chwilę kolejna akcja Francji i Yabusele za 3...

9:13

Ale jest odpowiedź, Slaughter znów za 3! Trzymamy kontakt, do końca kwarty 2 minuty.

9:15

Fournier minął obronę i rzuca za 2. Ponitka z kolei myli się w naszej akcji.

9:15

Balcerowski nie daje rady trafić za 3, Francuzi również się mylą! Koniec pierwszej kwarty.

9:17

Francuzi świetnie rozpoczęli od rzutu za 2 Tarpeya.

9:17

Pomyłka Francuzów w ataku, ale Polacy tego nie wykorzystują, rywale znów mają piłkę.

9:20

Francja trafia za 3, trener Milicić bierze czas.

9:20

Ajj, Zyskowski próbuje za 3, jednak znów tylko w obręcz, Polacy mają duże problemy ze skutecznością.

9:20

Garbacz wszedł na boisko i od razu próbował za 3. Też niecelnie...

9:22

Gobert robi wsad, przewaga rywali rośnie.

11:22

Przełamujemy się! Balcerowski dostał piłkę pod koszem i zdobywa 2 punkty!

14:22

Francja nie wykorzystuje akcji, kontra, Slaughter za 3 z prawego skrzydła! Trener Francuzów bierze czas.

14:23

Faul Garbacza, Poirier trafia tylko pierwszy rzut osobisty, po drugim piłkę zbierają Polacy.

14:23

Za nami 5 minut drugiej kwarty. Polacy wciąż mają problemy ze skutecznością.

14:25

Kolejny faul Balcerowskiego. Gobert trafia dwa rzuty osobiste, przewaga Francji rośnie.

14:27

Cel nie trafia za 3, zbierają rywale i Poirier wykańcza wsadem.

16:27

W końcu dobra akcja Polaków! Olejniczak zbiera piłkę pod koszem rywala i trafia za 2!

16:27

Strata Olejniczaka, a zaraz potem faul pod własnym koszem...

16:30

Pierwszy osobisty nietrafiony, drugi już w koszu. Za chwilę kontra i Tarpey bez żadnego problemu za 2 punkty.  2,5 minuty do końca kwarty.

16:30

Teraz rywale się mylą, kontra Polaków zatrzymana faulem.

16:32

Znów nie trafiamy w swojej akcji, Francuzi skutecznie kontrują, Tarpey znów za 2.

16:32

Yabusele zabiera piłkę Sokołowskiemu, za chwilę próbował z prawej strony za 3, na szczęście nie trafił.

18:32

Slaughter świetnie minął rywali, podał do Ponitki i mamy 2 punkty. Do końca zostało kilkadziesiąt sekund, czas dla trenera Francji.

18:34

W ostatnich sekundach Gobert zbiera pod naszym koszem i trafia za 2 punkty. Polacy nie zdążyli odpowiedzieć. Duża przewaga Francji po dwóch kwartach!

O ile skuteczności zdecydowanie brakuje, to w obronie nie wygląda to najgorzej.

Powoli kończy się przerwa, za chwilę zaczynamy trzecią kwartę.

18:34

Zaczęli! Polacy przy piłce.

18:37

Fournier przejmuje, za chwilę piłka do niego trafia i Francuz rzuca z 3. Źle to się zaczyna.

18:37

Błąd kroków Yabusele, Polacy mają piłkę.

18:37

Balcerowski znów niecelnie...

18:39

Yabusele trafia za 2, jako że był faulowany, to jeszcze miał rzut osobisty, ale tę okazję zmarnował.

20:39

Kontra po przechwycie i Sokołowski trafia na pusty kosz!

23:41

I teraz Cel trafia za trzy! Polacy trochę się przebudzili.

23:43

Balcerowski nie trafia, robi to Yabusele i Francja znów odjeżdża...

23:45

Kontra, Fournier trafia nie niepokojony. Milicić bierze czas, do końca trzeciej kwarty ponad 5 minut.

23:45

Ponitka źle do Sokołowskiego, Polacy tracą piłkę.

23:48

Yabusele znów za 3...

25:48

Mamy przełamanie Polaków, Ponitka zdołał wyminąć obrońców i trafia spod kosza.

25:52

I kolejny skuteczny rzut za 3 punkty naszych rywali... Nie ma poprawy w stosunku do pierwszej połowy. Do końca kwarty ok. 3 minut.

27:52

Dziewa trafia dwa osobiste.

30:54

Odpowiedź Yabusele, ale za chwilę Garbacz zdołał rzucić za 3!

30:57

Znów Yabusele, też za 3, świetna gra Francuza.

33:59

Skuteczna kontra Francji... Michalak odpowiada za 3, ale takich akcji potrzeba dużo więcej.

33:61

Francuzi faulują w obronie. Do końca minuta.

35:61

Trafiamy za 2, a Francuzi popełniają błąd kroków!

36:61

Dziewa trafia jeden z dwóch wolnych.

36:64

Okobo 3 sekundy przed końcem trafia za 3. Po trzeciej kwarcie przegrywamy 36:64...

36:67

Zaczęła się czwarta kwarta i Okobo znów trafia za 3.

36:69

Kolejne punkty dla Francji, a Polacy swojej akcji nie kończą.

36:71

Fall dostaje piłkę pod kosz i spokojnie trafia. Czas dla Igora Milicicia.

36:71

Polacy przekroczyli 24 sekund w ataku, piłka dla rywali.

36:73

Francuzi nie trafiają za 3, ale Fall zbiera ją pod koszem i trafia. 7 minut do końca spotkania.

38:73

Dwa wolne trafione przez Michalaka.

41:76

Okobo znów za 3, ale po chwili odpowiada Zyskowski również za 3!

41:79

M'Baye też za 3, a my tym razem nie odpowiadamy...

43:80

W ostatniej chwili Schenk celnie za 2 punkty!

43:82

M'Baye niepilnowany i wsad za 2. Francuzi nawet teraz nie pozwalają nam na nieco więcej.

46:82

Balcerowski za 3 punkty, 4 minuty do końca meczu.

46:82

M'Baye myli się za 3, jednak Michalak w kontrze bardzo niecelnie podaje do Balcerowskiego.

46:85

Luwawu-Cabarrot trafia za 3 punkty, ale po chwili fauluje Dziewę pod swoim koszem.

48:85

Dziewa dwa razy skutecznie z wolnych.

48:87

Poirier także nie myli się z linii rzutów wolnych. 2 punkty dla Francji.

50:92

Francuzi są dziś bezlitośni, M'Baye trafia za trzy, a za chwilę Poirier kończy kontrę wsadem. Niecałe 2 minuty do końca.

50:92

Michalak faulowany, będą rzuty osobiste.

51:92

Pierwszy nie trafiony, drugi już ląduje w koszu.

51:95

Dziewa nie trafia spod kosza, Okobo z kolei trafia za 3. Do końca kilkadziesiąt sekund.

54:95

Jeszcze "trójka" z naszej strony!

54:95

KONIEC! Polacy przegrywają, ale to nie koniec walki o medal!

Polacy przegrali, ale i tak osiągnęli wielki sukces. A przecież może być jeszcze lepiej! W niedzielę Polacy staną do walki o 3. miejsce.

To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Od dekad nie było tak dobrego wyniku reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w koszykówce. Nikt nie spodziewał się, że nowy rozdział napisze się właśnie na tegorocznym EuroBaskecie. A podopieczni Igora Milicicia zaskakują wszystkich, bo trudno było zakładać, że awansują aż do półfinału. Ich celem było wyjście z grupy. Zaszli zdecydowanie dalej.

I to w wielkim stylu, bo w ćwierćfinale pokonali nie byle kogo. Słoweńcy byli obrońcami tytułu, a w swoich szeregach mieli znakomitego Lukę Doncicia. Ale Polacy zagrali rewelacyjnie. W piątkowe popołudnie czeka ich drugie, piekielnie trudne zadanie. W półfinale zmierzą się z Francją, a więc jedną z czołowych ekip świata. Poprzeczka ponownie zawieszona jest bardzo wysoko.