Igor Milicić

Autor: Cyfra Sport Igor Milicić

Wspaniałe słowa selekcjonera

Selekcjoner polskich koszykarzy dumny z podopiecznych po meczu z Niemcami. Piękne słowa Igora Milicicia

2022-09-18 22:40

Reprezentacja Polski w meczu o brązowy medal EuroBasketu przegrała z Niemcami 69:82 i żegna się z turniejem bez medalu. Nikt jednak nie spodziewał się, że Polacy w ogóle będą mieli szansę bić się o medale, więc znalezienie się w czwórce najlepszych drużyn Europy to wielki sukces. Również trener Polaków Igor Milicić jest pod wrażeniem tego, jak zaprezentowali się jego podopieczni.

Reprezentacja Polski koszykarzy sprawiła wielką sensację na mistrzostwach Europy. Dla Polaków dotarcie do ćwierćfinału było już dużym sukcesem, a pokonanie w tej fazie turnieju Słowenii było absolutną sensacją. Drużyna, Igora Milicicia po tym meczu zebrała masę pochwał, a sam trener zasłynął słowami, że jego zawodnicy mają „serce jak księżyc i jaja jak arbuzy”. W półfinale Polacy nie dali jednak rady Francji, która była bezlitosna i wysoko pokonała nasz zespół. To jednak nie był koniec emocji, bo Biało-Czerwoni mieli jeszcze szansę na sięgnięcie po brąz, o który walczyli z Niemcami.

Polska bez medalu na EuroBaskecie! Niemcy byli lepsi, ale postawa Biało-Czerwonych imponuje

Polacy w półfinale mistrzostw Europy - eskperci komentują

Igor Milicić nazywa podopiecznych bohaterami

Polscy koszykarze przez większość spotkania z Niemcami musieli gonić wynik. W trzeciej i czwartej kwarcie zabrali się za odrabianie strat jednak na tyle dobrze, że na parę minut przed końcem doprowadzili do remisu! Niestety, wówczas Niemcy znów przyspieszyli, Polacy zaczęli się mylić i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Po meczu Igor Milicić wskazał, gdzie jego zawodnicy popełnili błędy. – Popełniliśmy błędy w pierwszej połowie, niektórzy zawodnicy dostali za dużo wolnego miejsca. W ataku nie znaleźliśmy odpowiednich rzutów. W drugiej połowie dobrze dzieliliśmy się piłką. W ważnych momentach wiedzieliśmy, że zagrożenia idzie m.in. od Voightmanna i że będzie trafiał. Gratulujemy Niemcom brązu – powiedział Igor Milicić cytowany przez PAP, ale zaraz potem skupił się na pozytywach.

Dobitne słowa o przyszłości selekcjonera koszykarzy. Prezes stawia sprawę jasno, możliwe odejście

Ale gratuluję też moim zawodnikom - są dla mnie bohaterami. Są gwiazdami. To, co pokazali przez cały turniej, było niesamowite, czapki z głów. Nikt nie myślał, że będziemy w takim miejscu. Mieliśmy swoje szanse w tym meczu. Mam nadzieję, że to będzie świetne doświadczenie dla naszych graczy, szczególnie tych młodszych, aby stać się lepszymi koszykarzami – dodał selekcjoner reprezentacji Polski