Artur Boruc w nietypowej roli! Był wodzirejem Legionistów w Glasgow! [ZDJĘCIE]

2019-08-29 22:06 MD
Artur Boruc
Autor: East News Artur Boruc

Piłka nożna w Glasgow polskim kibicom w dużej mierze może kojarzyć się z Arturem Borucem. Były reprezentant Polski w latach 2005 - 2010 bronił barw Celticu, a podczas derbów miasta niejednokrotnie ścinał się z fanami Rangersów. Tej okazji obecny piłkarz Bournemouth nie mógł zatem przepuścić - podczas meczu Legii Warszawa na Ibrox Park w eliminacjach do Ligi Europy pojawił się w sektorze gości i nawet poprowadził doping fanów z Polski!

Boruc w czasach swojej gry w Celticu z pewnością nie był osobą, o której kibice Rangersów wypowiadali się ciepło. Wiedząc, że fani "The Gers" są protestantami, bramkarz pojawiał się na derbach w koszulce z wizerunkiem Jana Pawła II (na jego cześć kibice Legii przygotowali zresztą w Glasgow oprawę) czy żegnał się przed sektorem szczelnie wypełnionym sympatykami rywala. Teraz postanowił ponownie poczuć atmosferę wielkiego piłkarskiego święta w Szkocji i pojawił się w sektorze gości przejmując megafon do prowadzenia dopingu!

Artur Boruc od 2015 roku jest piłkarzem angielskiego Bournemouth. Ostatnio przedłużył kontrakt z ekipą "Wisienek" i pozostanie jej zawodnikiem co najmniej do końca obecnego sezonu.

Najnowsze