Trudna przeprawa Cracovii i Piasta. Lech z dużym szczęściem w losowaniu Ligi Europy!

2020-08-10 13:23 DaO
Lech Poznań
Autor: Cyfra Sport Lech Poznań

Liga Europy przez kluby z najlepszych lig traktowana jest nieco po macoszemu, ale dla polskich zespołów to szansa na zarobienie sporych pieniędzy i pokazanie się na międzynarodowej arenie. Wszystkie trzy zespoły, które wywalczyły sobie prawo gry w Lidze Europy rozpoczną batalię od I rundy. W poniedziałek Cracovia, Lech i Piast poznały rywali.

Jak co roku polskie kluby przystępują do eliminacji europejskich pucharów z dużymi nadziejami. Poprzednie sezony pod tym względem były bardzo nieudane. Tegoroczne eliminację będą jednak zdecydowanie inne od tych, które znamy z lat poprzednich. W najbliższych rundach UEFA zrezygnowała z tradycyjnego "dwumeczu". Teraz będzie tylko jedno spotkanie, które zadecyduje o losach awansu. A to zdecydowanie trudniejsze zadanie, bo czasu na odrabianie strat nie będzie w ogóle.

W poniedziałek w Nyonie odbyło się losowanie I rundy eliminacji. Los nie uśmiechnął się ani do Cracovii ani do Piasta. Obie drużyny wpadły bowiem na rywali, z którymi mogą sobie nie poradzić. Zwłaszcza drużyna Michała Probierza. Krakowska ekipa uda się bowiem do Szwecji, gdzie zmierzy się z Malmo, a więc wicemistrzem Szwecji i obecnym liderem ligi.

Trzeci zespół PKO Ekstraklasy pojedzie natomiast na Białoruś. W Mińsku zmierzy się z Dinamo. Najwięcej szczęścia miał natomiast Lech Poznań. Wicemistrzowie Polski przede wszystkim zagrają na własnym terenie i będą zdecydowanymi faworytami starcia z łotewskim klubem Valmiera. Mecze I rundy odbędą się 27 sierpnia.

Na żywo

Losowanie Ligi Europy

Witamy w relacji na żywo z losowania eliminacji do Ligi Europy. Początek ceremonii zaplanowano na godzinę 13:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację z losowania I rundy Ligi Europy!

Zaledwie chwilę temu poznaliśmy potencjalnego rywala Legii Warszawa w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, a już za kilka, kilkanaście minut dowiemy się, z kim trzy polskie drużyny rozpoczną batalię o Ligę Europy. W eliminacjach do tych rozgrywek wystąpią: Lech Poznań, Cracovia oraz Piast Gliwice.

Już wcześniej poznaliśmy na kogo mogą trafić polskie kluby. Lech jako rozstawiona drużyna czeka na rywala z puli: Valmiera, Botosani i RF Ryga. Cracovia i Piast są nierozstawione. Przeciwnikami Pasów mogą być: Malmo, Hammarby, Kukesi, a Piast na: Szachtior Soligorsk, Ventspils i Dinamo Mińsk.

Ceremonia losowania właśnie się zaczęła. Na rywali polskich klubów przyjdzie nam jednak nieco poczekać.

Lech i Cracovia poznali rywali!
Lech Poznań - FK Valmiera
Malmo - Cracovia

I wszystko mamy już jasne. Piast Gliwice w I rundzie eliminacji Ligi Europy zmierzy się na wyjeździe z Dinamo Mińsk.

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.

Najnowsze