To już dziś! Mecz o Superpuchar Europy

2020-09-24 13:52 Ewa Wąsikowska-Tomczyńska

Na Puskás Arénie w Budapeszcie zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Europy. To wyjątkowy mecz piłkarski, ponieważ odbywa się tradycyjnie w sierpniu, przed rozpoczęciem nowego sezonu Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Biorą w nim udział zwycięzcy tych rozgrywek z minionego sezonu. Spotkanie pomiędzy nimi ma w założeniu wyłonienie najlepszego piłkarskiego klubu w Europie.

Tym razem zmierzą się w nim triumfator Champions League, Bayern Monachium, oraz zwycięzca Ligi Europy, czyli Sevilla FC. Obydwie ekipy mają już na swoim koncie to prestiżowe trofeum i każda z nich chciałby z nim w garści zakończyć ten nietypowy za sprawą pandemii koronawirusa sezon. Bawarczycy wywalczyli Superpuchar Europy w 2013 roku, a zespół z Andaluzji w 2006 roku. W tym starciu faworytami są mistrzowie Niemiec, w których składzie bryluje Robert Lewandowski.

Tym razem mecz zostanie rozegrany na stadionie narodowym Węgier. To nowoczesny obiekt wybudowany w latach 2017–2019 w miejscu poprzedniego stadionu. im. Ferenca Puskása rozebranego w 2016 roku. Której z drużyn przyniesie szczęście?

Emisja w TV:

Superpuchar Europy - mecz: FC Bayern Monachium - Sevilla FC

Czwartek 20.50 Polsat Sport

Czwartek 20.55 Polsat

Najnowsze