El. MŚ 2018: Polska - Czarnogóra. NIESAMOWITY mecz na PGE Narodowym! Polska JEDZIE na MUNDIAL!

2017-10-08 22:06

To było coś niebywałego! Ten mecz przejdzie na długie lata do historii polskiej piłki! Polacy zabrali kibiców na tak wielką karuzelę emocji, że jeszcze długo nie będziemy przeżywać podobnej! Biało-czerwoni prowadzili już 2:0, aby w ciągu 5 minut roztrownić tę przewagę. Na szczęście postawili jeszcze kropkę nad "i" zdobywając dwie kolejne bramki w końcówce spotkania. Polska jedzie na mundial!

Od samego początku było wiadomo, że będzie to mecz pełen emocji i nerwów. Taka stawka nie zdarza się codziennie. Ale Polacy na początku spotkania zadbali o to, aby nieco spokojniej patrzeć na wydarzenia boiskowe. Z dużym animuszem zaczęli ten mecz biało-czerwoni. Dało to efekt w postaci dwóch bramek. Najpierw po asyście Łukasza Piszczka bramkę już w 5. minucie zdobył Krzysztof Mączyński, a następnie 10 minut później, po znakomitej akcji Piotra Zielińskiego sytuację sam na sam wykorzystał Kamil Grosicki.

Nic nie wskazywało na to, że może stać nam się krzywda. Druga połowa to przede wszystkim gra w środku pola i mało sytuacji podbramkowych. Wszystko zmieniło się w 78. minucie, kiedy to pięknym strzałem z przewrotki kontaktową bramkę zdobył Mugosa. Wtedy zaczęły się nerwy. Najgorsze stało się chwilę później, kiedy strzałem z 16 metrów Wojciecha Szczęsnego zaskoczył Tomasević. Na 7. minut przed końcem było 2:2 i byliśmy o włos od porażki. To nie był koniec strzelaniny. W końcówce Polacy odzyskali kontrolę. Najpierw Robert Lewandowski wykorzystał błąd Mijuskovicia, który za krótko zagrał do bramkarza. Wynik ustalił golem samobójczym Stojković.

Kibice zgromadzeni na PGE Narodowym na pewno wybaczą tą huśtawkę nastrojów naszej reprezentacji, bo ostatecznie zdobywamy bilety na mistrzostwa świata w Rosji. Wygrywamy swoją grupę z trzypunktową przewagą nad Danią.

Polska - Czarnogóra 4:2 (2:0)

Bramki: Krzysztof Mączyński 5, Kamil Grosicki 16, Robert Lewandowski 85, Stojković 87 (sam.)- Mugosa 78, Tomasević 83

Żółte kartki: Beciraj, Vukcević, Ivanić

Polska: Szczęsny - Piszczek (46. Rybus), Glik, Pazdan, Bereszyński - Mączyński (92. Wolski), Krychowiak - Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki (90. Makuszewski)- Lewandowski

Czarnogóra: Petković - Stokjović, Klimenta, Mijusković, Tomasević - Scekić, Vukcević - Janković, Ivanić (67. Haksabanović), Jovović (77. Mugosa) - Beciraj