Reprezentacja Niemiec podczas Pucharu Konfederacji

Autor: East News Reprezentacja Niemiec podczas Pucharu Konfederacji

El. MŚ 2018: Poznaliśmy kolejnych finalistów rosyjskiego mundialu

2017-10-06 0:56

Poznaliśmy kolejnych uczestników mistrzostw świata 2018 w Rosji. W czwartkowy wieczór reprezentacje Anglii i Niemiec przypieczętowały awans, na który pracowały przez wiele długich miesięcy. Żadna z tych drużyn nie poniosła ani jednej eliminacyjnej porażki, a zwycięstwami dołączyły do listy uczestników rosyjskiego mundialu.

Niemcy w 9. kolejce eliminacji mierzyli się z Irlandią Północną - jedyną drużyną, która była w stanie pozbawić ich awansu. Podopieczni Joachima Loewa mieli przed tym spotkaniem pięć punktów przewagi, więc wystarczył im remis. Nie zamierzali jednak grać o punkt. Już w 2. minucie bramkę zdobył Sebastian Rudy i otworzył wynik spotkania. W 21. minucie podwyższył Sandro Wagner, który popisał się przepięknym strzałem z lewej nogi i nie dał szans bramkarzowi z Irlandii Północnej. Ostatecznie nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli 3:1. Tym samym w tabeli grupy C zajmują pierwsze miejsce z 27 punktami. O baraże walczy Irlandia Północna, która zgromadziła do tej pory 19 oczek.

Jeszcze bardziej pragmatyczni okazali się Anglicy. Na własnym terenie wygrali ze Słowenią 1:0. Ta wygrana dała im awans na rosyjski mundial. W innym meczu tamtej grupy Szkoci wygrali ze Słowacją również 1:0. Przegrani musieli sobie radzić przez większą część tamtego meczu w osłabieniu. Przed ostatnią kolejką na pierwszym miejscu znajdują się reprezentanci Anglii, którzy mają cztery punkty przewagi nad drugą Szkocją. O baraże walczyć będą jeszcze Słowacy (16 pkt) i Słoweńcy (15 pkt). W niedzielę mecze Litwa - Anglia, Słowacja - Malta i Słowenia - Szkocja.