Hiszpania zlała Argentynę 6:1. Zrozpaczony Messi uciekł z trybun [WIDEO]

2018-03-28 12:59

Wtorkowy wieczór był bardzo smutny dla kibiców reprezentacji Argentyny. Na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie "Albicelestes" przegrali z Hiszpanią aż 1:6. Z trybun pojedynek swoich kolegów z kadry oglądał Lionel Messi. Gwiazda FC Barcelona miała problemy ze zdrowiem. Postawa rodaków rozczarowała go do tego stopnia, że opuścił swoje miejsce przed końcowym gwizdkiem.

Wielkie strzelanie na Wanda Metropolitano rozpoczął w 12. minucie Diego Costa. Napastnik, który na co dzień gra na tym stadionie w barwach Atletico Madryt, nie zdawał sobie zapewne sprawy, że rozwiązał prawdziwy wór z bramkami! Kwadrans po jego trafieniu na 2:0 dla Hiszpanii podwyższył Isco. Przed przerwą Argentyńczycy zdołali złapać jednak kontakt za sprawą trafienia Nicolasa Otamendiego. Nic nie wskazywało więc, że w drugiej połowie czeka nas prawdziwy pogrom "Albicelestes".

Po dziesięciu minutach od wznowienia gry było już jednak 4:1 dla "La Furia Roja". Zaledwie trzy minuty wystarczyły gospodarzom, by dorzucić kolejne dwa trafienia. Jeszcze szybciej poszło im później. Gole na 5:1 i 6:1 dzieliło zaledwie kilkadziesiąt sekund. Ostatecznie Hiszpanie pokonali Argentyńczyków aż 6:1 i dali swoim kibicom spore powody do radości. Tymczasem w kraju poprzednich finalistów mundialu zapanował niepokój przed MŚ 2018.

Argentyna w Madrycie musiała radzić sobie bez Lionela Messiego. Absolutnie największa gwiazda tej drużyny miała problemy ze zdrowiem i usiadła tylko na trybunach. Zrozpaczony zawodnik FC Barcelona nie mógł wytrzymać pogromu i po szóstym golu dla gospodarzy uciekł z trybun, wyraźnie poirytowany. Jego wyjście nagrały kamery.

Jak łatwo się domyślić, zachowanie Messiego wywołało lawinę komentarzy w ojczyźnie. Wielu kibiców i ekspertów uważa, że jeden z najlepszych piłkarzy w historii powinien do końca oglądać poczynania kolegów, choćby byli niszczeni na boisku. Inni zauważyli, że dopiero bez "Atomowej Pchły" widać prawdziwe oblicze "Albicelestes". Na MŚ 2018 Argentyna zagra w grupie D. Jej rywalami będą Islandia, Nigeria i Chorwacja.

Hiszpania - Argentyna 6:1 (2:1)
Bramki: Diego Costa 12, Isco 27, 52, 74, Thiago Alcantara 55, Iago Aspas 73 - Nicolas Otamendi 39