Zbigniew Boniek ogłosił nabór na trenera nowej reprezentacji Polski. Mnóstwo chętnych

2019-08-20 22:07 MSo
Zbigniew Boniek
Autor: CyfraSport Zbigniew Boniek

Kto nie chciałby lub nie marzył o zostaniu piłkarzem lub selekcjonerem reprezentacji Polski? Taka myśl przeszła z całą pewnością przez głowę każdego kibica futbolu. Teraz pojawiła się taka możliwość, choć jest ona dość nietypowa. Zbigniew Boniek ogłosił poszukiwania szkoleniowca... esportowej kadry Polski!

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej już jakiś czas temu ogłosił, że zamierza powołać do życia esportową reprezentację Polski. Zbigniew Boniek zapowiedział to na Twitterze, ale zmusił fanów do tego, by jeszcze poczekali przed odsłonięciem szczegółów. Teraz już wiadomo, że federacja szuka selekcjonera do kadry w FIFĘ i Pro Evolution Soccer.

Jakie są wymagania, by zostać szkoleniowcem? Doskonała znajomość środowiska, specyfiki gier, znajomość języka angielskiego na poziomie B2 w mowie i piśmie czy doświadczenie w roli zawodnika. Do zadań - co niedziwne - należy m.in. selekcjonowanie piłkarzy do drużyn, organizacja zgrupowań czy kontakt z federacjami, FIFA i UEFA. - Jest ktoś taki w Polsce co spełnia te warunki? Jak ktoś-coś to proszę o kontakt marketing@pzpn.pl. Na luzie i spokojnie, to tylko gra wstępna. Konkrety wkrótce - napisał Boniek.

Zainteresowanie przerosło oczekiwania Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Miało być na luzie i spokojnie a tu ponad sto aplikacji w 2 h przyszło (pisownia oryginalna - dop. red.) - napisał na Twitterze Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki. - Bycie Selekcjonerem Reprezentacji Polski w e-FUTBOLU to odpowiedzialność, zaszczyt i przyjemność. Spokojnie, wybierzemy dobrze.... jak zawsze - dodał szef federacji.

Wśród kibiców nie zabrakło tych, którzy przypominali Bońkowi jego stary wpis dotyczący esportu, w którym nazwał tę dyscyplinę "waleniem w joystick" i "pewnym rodzajem patologii". 

Najnowsze