GIGANTYCZNE straty finansowe Szczęsnego, koronawirus zabierze mu fortunę

2020-03-29 14:16 Piotr Koźmiński
Wojciech Szczęsny
Autor: East News Wojciech Szczęsny

Juventus Turyn wypracował porozumienie z drużyną i sztabem szkoleniowym na mocy którego zarówno zawodnicy, jak i szkoleniowiec, Maurizio Sarri, nie będą pobierali pensji w marcu, kwietniu, maju i czerwcu. To pozwoli zaoszczędzić klubowi aż 90 mln euro, a dzięki temu utrzymać płynność finansową. Obniżka obejmuje oczywiście również reprezentanta Polski, Wojciecha Szczęsnego (30 l.), który straci gigantyczne pieniądze.

W styczniu tego roku Wojciech Szczęsny przedłużył umowę ze „Starą Damą” do 2024 roku, podwajając swoje zarobki do kwoty 7 mln euro netto rocznie. To oznacza, że miesięcznie bramkarz reprezentacji Polski zarabia około 580 tysięcy euro.

Zgodnie z porozumieniem z klubem, o czym Juventus poinformował na swojej oficjalnej stronie, piłkarzom a więc również i Wojtkowi przepadną cztery wypłaty, czyli ponad 2 mln euro, a zatem grubo ponad 8 mln złotych. W niedawnym wywiadzie dla „Kanału Sportowego” bramkarz kadry przyznał jednak, że dla piłkarzy z takimi zarobkami to nie problem i że w pełni rozumie sytuację.

W komunikacie władze klubu mocno podkreślały, że solidarna postawa piłkarzy bardzo pomoże klubowi przetrwać trudny okres. Równocześnie zadeklarowano, że jeśli sytuacja epidemiologiczna się poprawi i będzie można wrócić do gry, klub wróci do rozmów o utraconych zarobkach. Sytuacja we Włoszech jest jednak tak trudna, że praktycznie nie ma szans, aby Serie A wznowiła rozgrywki jeszcze w tym sezonie.

Najnowsze