Dawid Kurminowski, napastnik MSK Żilina i młodzieżowej reprezentacji Polski

Autor: Cyfrasport Dawid Kurminowski, napastnik MSK Żilina i młodzieżowej reprezentacji Polski

Młody Polak rozkręca się na Słowacji. Dawid Kurminowski z golem dla Żiliny [WIDEO]

2020-02-23 13:14

Z bardzo dobrej strony pokazuje się w Żilinie Dawid Kurimnowski. Młodzieżowy napastnik reprezentacji Polski po raz drugi dostał szansę i znów nie zawiódł trenera Pavola Stano. Polak potrzebował tylko jedenastu minut, aby zapewnić Żilinie wygraną 1:0 nad FK Pohronie Żiar w 20. kolejce ligi słowackiej.

Od dwóch lat Kurminowski występuje na Słowacji. Najpierw przez rok był graczem MFK Zemplín Michalovce, a następnie trafił do MSK Żilina. W wicemistrzu Słowacji najpierw występował w zespole rezerw (druga liga), ale był skuteczny i teraz trener Pavol Stano coraz odważniej stawia na młodego Polaka. W poprzedniej kolejce Kurminowski po wejściu z ławki w końcówce przypieczętował wygraną 3:0 u siebie z FC ViOn Zlate Moravce.
Teraz także był rezerwowym. Tym razem pojawił się w 64 minucie, a już po jedenastu zapewnił drużynie trzy punkty. Dostał podanie, wbiegł na pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy (na skrócie poniżej od 0.30 min). To jego druga bramka w słowackiej ekstraklasie w tym sezonie. Całe spotkanie w Żilinie zagrał obrońca Jakub Kiwior, który także jest młodzieżowym reprezentantem Polski.
Klub młodych Polaków zajmuje w lidze drugie miejsce. Do lidera Slovana Bratysława traci osiem punktów. W następnej kolejce (1 marca) Żilina zagra u siebie z DAC Dunajska Streda. To trzeci zespół rozgrywek nad którym ekipa trenera Pavola Stano ma przewagę czterech punktów. Żilina notuje serię pięciu meczów bez porażki, w tym trzy wygrane.