Adam Buksa, Pogoń Szczecin

Autor: Cyfra Sport Adam Buksa

Adam Buksa skuteczny w Ameryce. Drugi gol Polaka dla New England Revolution [WIDEO]

2020-02-23 12:51

Obiecujący początek w nowym klubie ma Adam Buksa. Polski napastnik znakomicie wprowadza się do New England Revolution. Przyczynił się do wygrania 3:1 towarzyskiego meczu z Portland Timbers. Nasz rodak strzelił gola, a wcześniej trafił w poprzeczkę i wywalczył rzut karny. To jego drugie trafienie w barwach klubu MLS.

Kontrakt z New England Revolution Adam Buksa podpisał 20 grudnia ubiegłego roku. Z siódmym zespołem ubiegłego sezonu Konferencji Wschodniej MLS związał się umową na trzy lata z możliwością prolongaty o kolejne dwanaście miesięcy.
Ze startu w nowym otoczeniu może być usatysfakcjonowany, bo jest skuteczny. Ostatnio strzelił gola w remisowym 2:2 sparingu z Minnesotą United. Teraz dorzucił kolejną trafienie, ale najważniejsze, że w wygranym 3:1 spotkaniu z Portland Timbers był bardzo aktywny co zapewne cieszy trenera Bruca Arenę.
W Portland Timbers nie zagrał Jarosław Niezgoda. Gospodarze prowadzili. Właśnie przy stanie 1:0 Buksa był o krok od wyrównania. Po jego uderzeniu piłka wylądowała na poprzeczce. W końcówce pierwszej połowy były młodzieżowy reprezentant Polski wywalczył rzut karny, po którym jego zespól doprowadził do wyrównania.
W drugiej połowie Buksa już cieszył się z drugiej bramki w barwach New England. Trzeba przyznać, że nie mógł zmarnować tak wybornej okazji. Dostał podanie od Argentyńczyka Gustavo Bou i z bliska posłał piłkę do siatki zapewniając wygraną 3:1.
W następnym tygodniu startuje nowy sezon MLS. Klub Polaka w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Montrealem Impact.