Nie żyje legenda Ruchu Chorzów. Byłego zawodnika i trenera opłakuje cały Śląsk

2020-11-03 15:49 ŁOLI
Znicz
Autor: Pixabay

Świat sportu, a przede wszystkim piłki ręcznej zanotował kolejną wielką stratę. Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że ze światem pożegnał się Ludwik Biegasik, legenda szczypiorniaka, a także zasłużony trener tej dyscypliny, który największe sukcesy święcił prowadząc żeńską drużynę Ruchu Chorzów. Urodzony w Kępnie Biegasik trenował wiele zespołów na Śląsku, pojawiając się także chociażby w Katowicach, czy Zabrzu. Zmarł w wieku 87 lat.

Dla świata piłki nożnej strata tak zasłużonej postaci, jak Ludwik Biegasik, to zawsze wielki cios. Pomimo tego, że urodził się on w Kępnie, jego kariera związana jest przede wszystkim ze Śląskiej - i jako zawodnika i jako trenera. Podczas swojej przygody na boisku reprezentował barwy m.in. Zrywu Katowice, Śląska Wrocław, Iskry Siemianowice, a także Ruchu Chorzów. To właśnie na ławce trenerskiej tego klubu, a dokładniej żeńskiej kadry postanowił spędzić większość swojej kariery selekcjonera, która rozpoczęła się w 1960 roku. Od razu drużyna Biegasika rozsiadła się na pierwszym miejscu podium, zdobywając Puchar Polski oraz trzy mistrzostwa kraju. Jego pierwsza przygoda z "Niebieskimi" zakończyła się w 1972 roku, jednak po krótkich epizodach w drużynach AZS AWF Katowice oraz Pogoni Zabrze, zdecydował się wrócić do Chorzowa w 1976 roku, gdzie znów zdobył 3 mistrzostwa Polski. 

Wybrali sobie drużynę, która zagra na mistrzostwach świata. OGROMNY SKANDAL wisi w powietrzu!

Ostatecznie swoją karierą w Ruchu zakończył w 1984 roku, gdzie postanowił przenieść się do rudziej Zgody Bielszowice. W przeszłości Biegasik był również wiceprezesem Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach. Legenda szczypiorniaka zmarła 1 listopada 2020 roku, o czym poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Ludwik Biegasik miał 87 lat. 

Najnowsze