Były piłkarz i działacz Polonii Warszawa NIE ŻYJE. Zmarł w wyniku fatalnego wypadku

2018-05-08 14:36 MCN
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
Autor: ARC

Bardzo smutne wieści dla środowiska kibiców Polonii Warszawa. W wieku 58 lat zmarł Dariusz Góralczyk, wielki fan "Czarnych Koszul", były zawodnik tej drużyny, a w ostatnim czasie działacz klubu z Konwiktorskiej. Powodem był wypadek, jakiego doznał jadąc na rowerze.

To wielka tragedia. Dariusz Góralczyk był w przeszłości zawodnikiem Polonii Warszawa, grał na pozycji bramkarza, a w 1977 roku zdobył z "Czarnymi Koszulami" mistrzostwo Polski juniorów. W kolejnych latach - gdy klub miał problemy finansowe i tułał się po niższych ligach po degradacji z Ekstraklasy w 2013 roku - został jednym z członków zarządu. Z pełnionej funkcji zrezygnował w 2016 roku tłumacząc się sprawami zawodowymi.

- Albo angażujesz się całkowicie i jesteś profesjonalistą albo robisz coś po łebkach. Nie chcę tak traktować obowiązków w klubie, stąd moja decyzja o rezygnacji. Na Konwiktorską 6 nadal będę przychodził. Trzymam kciuki za nasz klub! - mówił wtedy cytowany przez portal Dumastolicy.pl. Jako wielki kibic "Czarnych Koszul" był bardzo szanowany w środowisku związanym z Polonią.

Niestety zmarł w wieku 58 lat w nocy z poniedziałku na wtorek. Kilka dni wcześniej miał poważny wypadek na rowerze. Przeszedł operację, ale kilka dni później w wyniku komplikacji serce się zatrzymało. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i kondolencje.

WYNIKI NA ŻYWO - sprawdź na kogo warto postawić
Tabele i statystyki z 16 dyscyplin

Najnowsze