Dramatyczne wyznanie minister sportu. Łukasz Szumowski dwa razy operował jej serce!

2020-05-30 16:16 Piotr Koźmiński
Minister Łukasz Szumowski
Autor: Marcin Wziontek/Super Express Minister Łukasz Szumowski

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski (48 l.), jest w ogniu walki z pandemią, ale też w ogniu krytyki ze strony opozycji. To na pewno najcięższe dni tego lekarza, nie tylko w karierze zawodowej, ale, jak się wydaje, w życiu. Potworny stres, niepewność, a teraz jeszcze ataki polityczne i różne insynuacje, sprawiają, że Szumowski ma mnóstwo zmartwień. Z odsieczą przyszła mu w tych niełatwych chwilach polska minister sportu, Danuta Dmowska - Andrzejuk (38 l.), która zdobyła się na dramatyczne wyznanie w jego obronie.

Danuta Dmowska-Andrzejuk od czasu wybuchu pandemii bardzo ściśle współpracuje z ministrem Szumowskim, a ich wzajemne zawodowe relacje stały się jeszcze częstsze z tego powodu, że gdy fala uderzeniowa opadła, minister zaczęła realizować poszczególne etapy powrotu sportu. A do tego zgoda i zrozumienie ministra zdrowia, zresztą zapalonego fana sportu (boksu) była niezbędna. Ich współpraca doprowadziła do tego, że wczoraj wróciła polska Ekstraklasa (oczywiście tutaj wielką rolę odegrał też Zbigniew Boniek), a obecnie relizowane są kolejne etapy odmrażania sportu.

Kibice wrócą na trybuny. Premier Morawiecki podał dokładne zasady powrotu fanów

Premier, prezes PZPN, minister sportu, Mateusz Morawiecki, Zbigniew Boniek, Danuta Dmowska, maseczki
Autor: Facebook/Mateusz Morawiecki Prezes PZPN Zbigniew Boniek i minister sportu Danuta Dmowska w pełnym rynsztunku na spotkaniu u premiera Mateusza Morawieckiego

Ostatnim bardzo głośnym działaniem minister sportu jest uzgodnienie z premierem Morawieckim i prezesem Zbigniewem Bońkiem tego, że od 19 czerwca polskie stadiony mogą się zapełnić w 25 procentach. To nawet więcej niż... spodziewał się PZPN, który na początek występował o zapełnienie maksymalnie do 999 osób. Oczywiście, na ten ruch z kibicami też zgodę musiał wydać minister Szumowski.

Jakim pięściarzem jest minister Szumowski? Ma mocny... [wideo]

Minister zdrowia znalazł się ostatnio pod obstrzałem, głównie ze strony opozycji i właśnie w tym momencie minister sportu postanowiła zareagować, zamieszczając bardzo mocne, a przy tym mrożące krew w żyłach, słowa pod jego adresem.

"Profesor Łukasz Szumowski dwukrotnie operował moje serce. Dzięki jego pomocy mogłam wrócić na szermierczą planszę. W sporcie nadrzędne zasady to wzajemny szacunek oraz fair play" - napisała na Twitterze Danuta Dmowska - Andrzejuk.

Danuta Dmowska-Andrzejuk to polska szpadzistka, mistrzyni świata i Europy, z zawodu jest żołnierzem. Od 2019 pełni misję ministra sportu w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego.Na tym stanowisku zastąpiła Witolda Bańkę.

Najnowsze