Jan Kulczyk i Zofia Klepacka

i

Autor: archiwum se.pl

JAN KULCZYK wylicytował medal Zofii Klepackiej i... oddał jej go!

2013-01-08 15:52

Zakończyła się aukcja, podczas której można było wylicytować brązowy medal olimpijski Zofii Klepackiej. Licytację wygrał Jan Kulczyk, który szybko po wylicytowaniu oddał krązek samej zawodniczce.

- Pani Zosiu, tak naprawdę, wywalczyła Pani ten medal dwukrotnie. W Londynie, a potem raz jeszcze w Warszawie. Za każdym razem w cudownym, niepowtarzalnym stylu. On musi wrócić do Pani -  powiedział Jan Kulczyk, który jest strategicznym sponsorem PKOl, a jednocześnie Przewodniczącym Rady Patronów PKOl.

Wzruszona Zofia Noceti-Klepacka dziękując przez łzy, powiedziała że jadąc na igrzyska miała misję, aby zdobyć medal, który pomoże sfinansować leczenie jej małej przyjaciółki.

- Warto pomagać i wyciągnąć rekę do drugiej osoby, która potrzebuje tej pomocy – mówiła w poniedziałek surferka.

Zofia Noceti-Klepacka niedługo po powrocie z Igrzysk Olimpijskich w Londynie uruchomiła głośną akcją „Medal dla Zuzi”, której celem była licytacja zdobytego medalu i przeznaczenie uzyskanych środków na leczenie chorej na mukowiscydozę 5,5-letniej Zuzi Bobińskiej.

Akcja okazała się sukcesem i zebrane pieniądze, prawie 87 tys. zł, wspomogły leczenie chorej dziewczynki, która jest sąsiadką, fanką i mała przyjaciółką medalistki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze