Marcin Długosz to prawdziwy heros. Bieg dziennikarza "Super Expressu" przejdzie do historii, wspaniały rekord, wielkie brawa

2021-05-14 22:00 Mateusz Wysokiński
Marcin Długosz
Autor: Kacper Chudecki Marcin Długosz

Bieg #ZadyszkaDlaKrzyśka, w którym uczestniczył nasz redakcyjny kolega - Marcin Długosz, zakończył się wspaniałym wynikiem, ustanowionym przez naszego redakcyjnego sportowca. Po przebiegnięciu 146 kilometrów na dystansie między Warszawą a Kielcami sportowiec i dziennikarz zakończył swoją trasę, którą w pewnym momencie śledziło tysiące internautów na Twitterze. Marcin jest wielki, aby pomóc choremu, Krzyśkowi pokonał swoje ograniczenia i pobił rekord zeszłorocznej edycji swojej akcji, kiedy to pomagał małemu Miłoszowi.

Marcin Długosz postanowił dziś przebiec 180 kilometrów, a więc dystans między Warszawą, a Kielcami. O ile wizja przebiegnięcia takiej odległości byłaby wyzwaniem dla niejednego, profesjonalnego sportowca, o tyle nasz redakcyjny kolega z "Super Expressu" miał jasny cel. Chodziło o akcję "ZadyszkaDlaKrzyśka", w której głównym motywem była pomoc dla chorego na skoliozę Krzyśka. Celu ostatecznego nie udało się co prawda osiągnąć, ale nasz redakcyjny sportowiec pokonał możliwości swojego ciała i od godziny 4 rano walczył o każdy kilometr. Przez pewien moment, jego zmagania śledziła cała Polska. Marcin, jesteś prawdziwym bohaterem.

Marcin Długosz chciał przebiec 180 kilometrów. Wszystko w ważnym celu

O tym, że Marcin uwielbia pomagać chorym, wiedzieliśmy nie od dziś. W zeszłym roku nasz redakcyjny kolega pokonał odległość 130 kilometrów, aby pomóc małemu Miłoszowi. Ponieważ akcja okazała się sukcesem i w tym roku, punktualnie o godzinie 4 rano, dziennikarz wyruszył wraz z pomagającą mu ekipą SuperExpressu. Przez cały dzień, starania Marcina relacjonował na swoich mediach społecznościowych szef naszej sportowej redakcji - Kuba Waśko, który informował o postępach Marcina.

Niestety, w pewnym momencie Marcin musiał przestać biec. Ograniczenia cielesne okazały się być silniejsze od ducha. Nasz kolega popisał się wielkim bohaterstwem, pobił swój indywidualny rekord, ale co ważniejsze - pomógł chłopakowi, który cierpi na niezwykle ciężką przypadłość. Nasz kolega może wracać do Warszawy z tarczą, a jego wyczyn przez bardzo długi czas będzie wzbudzał nasz podziw.

Na żywo

Marcin Długosz biegnie 180 km - #ZadyszkaDlaKrzyśka

Niestety, bieg Marcina zakończył się na 146 kilometrach. Tak blisko, a tak daleko. Wielkie brawa Marcin, kawał serducha!

Tylko 44 kilometry do końca!

Już 117! Nieprawdopodobne, entuzjazm i optymizm nie opuszcza naszego dziennikarza!

Krople deszczu nie pomagają, mimo to Marcin walczy dalej!

107 km za nami! Marcin walczy, stolica województwa świętokrzyskiego już coraz bliżej

"Grupa Długiego" stale się powiększa!

Kibice Milanu to jedna wielka rodzina. Wszyscy obserwują, jak radzi sobie Marcin na trasie. Z takim wsparciem, aż chce się biec!

Są i najnowsze wieści. Kolejne pięć kilometrów za Marcinem. Za chwil kilka następna strefa bufetu. Odpowiednie odżywianie to w tym momencie jedna z kluczowych spraw!

No to oficjalnie - pół dystansu pokonane! Teraz czas na krótką przerwę i znów kierunek Kielce.

"Długi" pokonał już dwa maratony! Do celu mniej niż 100 kilometrów. 

Powoli zbliżamy się do połowy trasy! Jak na razie Marcin czuje się bardzo dobrze

Czas na małą przerwę w biegu! 73 kilometry już pokonane, teraz trzeba się posilić.

Wiadomość z ostatniej chwili! Marcin pokonał już 65 kilometrów i zbliża się do Białobrzegów!

Tylko dziś przybyło ponad 2 tysiące w ramach zbiórki #ZadyszkaDlaKrzyśka! Wciąż możecie wspierać akcję, wpłacając na zbiórkę, która znajduje się TUTAJ!

Jest dobrze! 1/3 dystansu, czyli 60 kilometrów za nami! Niezłomny "Długi" biegnie dalej!

Pogoda wciąż dopisuje Marcinowi i jego towarzyszom na trasie biegu. Za nimi już 55 kilometrów. 

Coraz bliżej Kielc! "Długi" ma już za sobą ponad 50 kilometrów!

W oczekiwaniu na kolejne informacje z trasy Marcina Długosza możecie zobaczyć zdjęcia z biegu, które znajdują się TUTAJ!

Czekamy na najświeższe informacje od naszych korespondentów, które powiedzą nam jaki dystans Marcin ma już za sobą. Powoli zbliżamy się do pięciu godzin biegu. 

Pogoda cały czas dopisuje Marcinowi, co z pewnością ułatwia bieg. Rześkie, poranne powietrze i promienie słońca to idealne warunki do takich aktywności!

Chciałoby się powiedzieć, że teraz to już z górki, ale ukształtowanie terenu wskazuje na coś innego. Trzymaj się "Długi"!

Wszystko wskazuje na to, że Marcin ma już za sobą pierwszy maraton! 

Nie zatrzymujemy się, a w zasadzie to Marcin się nie zatrzymuje i dobiegł już do Jaroszowej Woli!

Dla wielu osób przebiegnięcie maratonu wydaje się być czymś niewykonalnym, a Marcin musi w swojej podróży pokonać ich ponad cztery. Właśnie zbliża się do pierwszego z nich. 

"Długi" niczym Forrest Gump przemierza kolejne kilometry, a my tymczasem prezentujemy Wam jego towarzyszy w tej podróży. To oni czuwają nad Marcinem i donoszą nam o kolejnych postępach na trasie! 

Za nami już 2 godziny biegu, a za Marcinem 30 kilometrów!

Każdy kilometr przybliża "Długiego" do Kielc. Chociaż jest to morderczy dystans, cel jest szczytny! Możecie wesprzeć zbiórkę na Krzyśka, klikając TUTAJ

Marcinowi w jego biegu towarzyszy dwójka przyjaciół. Na ich szczęście, nie muszą biec tak jak "Długi", a ich zadaniem jest relacjonowanie nam przebiegu całej akcji. 

Marcin zameldował się na kolejnej stacji swojej trasy, jaką jest Piaseczno.

Nasz redakcyjny kolega postawił sobie bardzo ambitny cel, którym jest pokonanie aż 180 kilometrów. To będzie oznaczało dla niego bieg niemal przez całą dobę. Trzymamy kciuki "Długi"!

Kolejne kilometry już za nami! "Długi" przebiegł już 14 kilometrów i zbliża się Mysiadła!

Marcin Długosz przez długi czas przygotowywał się do tego biegu, więc nie powinien napotkać po drodze żadnych problemów!

Pierwsze pięć kilometrów "Długi" pokonał w 20 minut. Przed nim jeszcze 175 km! 

Pierwsze pięć kilometrów już za nami! Jak na razie humor dopisuje "Długiemu"! 

O akcji dziennikarza "Super Expressu" zrobiło się całkiem głośno i nic w tym dziwnego. Do biegu zagrzewał go nawet sam Arkadiusz Milik! 

Marcin Długosz znów wziął sprawy w swoje ręce, a w zasadzie nogi i postanowił przebiec morderczy dystans, by promować zbiórkę ciężko chorego Krzysztofa Rakowskiego. Możecie wspomóc całą akcję dzięki zbiórce znajdującej się TUTAJ! 

"Długi" jest już gotowy do startu, za chwilę ruszamy! 

Tym razem Marcin Długosz postanowił pokonać aż 180 kilometrów, biegnąć z Warszawy do Kielc i chce to zrobić w mniej niż dobę. Wszystko po to, by pomóc potrzebującemu Krzyśkowi. 

Długie przygotowania do przebiegnięcia 180 kilometrów zakończone. Za chwilę Marcin Długosz rozpocznie swoją wyprawę z Warszawy do Kielc dla Krzyśka! 

Witamy w naszej relacji na żywo z niezwykłego wydarzenia! O godzinie 4:00 w piątek 14 maja Marcin Długosz rozpocznie swój 180-kilometrowy bieg, aby wesprzeć leczenie Krzyśka. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco wydarzeń z trasy pokonywanej przez naszego redakcyjnego kolegę!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze