RPA 2010: Mecz Niemcy - Australia, wynik 4:0. Niemcy rozgromiły Australię - NA ŻYWO

2010-06-14 0:32

Pierwszy weekend Mundialu w RPA zakończyło spotkanie w grupie D. Niemcy w Durbanie zmierzyli się z Australią. Trzykrotni mistrzowie świata bez żadnych problemów pokonali rywali 4:0. Niemcy zaprezentowali futbol bardzo ofensywny, precyzyjny, dokładny. Na ich tle Australia zaprezentowała się mizernie.

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciskaj [F5] lub [Ctrl R], aby zobaczyć nowe informacje.

Koniec spotkania! Niemcy bez najmniejszych problemów ograli Australię 4:0. To jak dotąd najwyższe zwycięstwo na Mundialu w RPA.

93 min. Jeszcze na sam koniec sędzia chyba niepotrzebnie ukarał Cacau żółtą kartką. Ogólnie jednak poziom sędziowania należy po raz kolejny na tym Mundialu ocenić wysoko. To cieszy.

92 min. Australia miała dwa rzuty rożne, ale nie zaowocowały one żadną groźną sytuacją.

89 min. Mecz nieuchronnie zbliża się do końca. Sędzia dolicza trzy minuty.

86 min. Niemcy chyba marzą już o zejściu do szatni i zimnym, jak najbardziej zasłużonym piwie.

84 min. Holeman w światło bramki, ale Neuer nie dał się zaskoczyć. Niemcy idą z kontrą!

81 min. Ostatnia zmiana u Niemców. Za strzelca pierwszej bramki, Lukasa Podolskiego, wchodzi 21-letni Marko Marin. Urodzony w Bośni i Hercegowinie piłkarz od razu po wejściu oddał strzał, ale nie był on zanadto udany. Do końca 10 minut.

79 min. Wilkshire próbował z dystansu, ale obok słupka. Australia walczy o honorowego gola, ale piłkarzom z Antypodów brakuje przekonania, precyzji i przede wszystkim umiejętności. Powtórki ze świetnego występu na Mundialu w Niemczech nie ma.

76 min. Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy młoda, mocno osłabiona przed Mundialem reprezentacja Niemiec zdoła powalczyć o medal, po dzisiejszym spotkaniu już chyba owych wątpliwości nie ma. Załamani kibice z Australii mogą się pocieszać tylko jednym. Tym, że z Niemcami drugi raz na Mundialu nie zagrają. Zawsze coś.

74 min. Zmiana u Niemców - Gomez za świetnego dziś Özila. Zmiana też u "Kangurów". Emerton opuścił plac gry, pojawił się na nim Jedinak. Kolejnych bramek chwilowo brak.

70 min. GOOOOOOOOOL!!! Ależ akcja Niemców. Obrońcy Australii mogli tylko przyglądać się bezradnie, jak Niemcy wymieniają kilka podań na granicy spalonego. Özil wspaniale asystuje, Cacau dokłada nogę i mamy już 4:0. To pewnie nie koniec.

69 min. Niemcy wciąż w ataku. Gdyby nie fatalne zagranie Khediry mogło już być 4:0. Aż strach pomyśleć, jaki byłby dziś wynik, gdyby Niemcom wszystko wychodziło.

67 min. 3:0!!! Niemcy w końcu udokumentowali swoją ogromną przewagę trzecim golem. Pięknie zagrali pomiędzy sobą Podolski i Müller i ten ostatni ładnie uderzył spod linii pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od słupka i mamy bramkę. A także zmianę. Za Klosego wszedł Cacau, napastnik podchodzący z Brazylii.

66 min. Cudownie zagrali dwaj napastnicy Niemiec pochodzący z Polski. Klose do Podolskiego, Podolski do Klosego i zabrakło centymetrów. Była to akcja w stylu... Barcelony. Takich Niemców mało kto się spodziewał.

64 min. Na boisku pojawia się Rukavytsya, wchodzi za Garcię. Australijczycy mają w końcu na placu gry prawdziwego napastnika, ale czy to pozwoli im poprawić grę oraz wynik? Wątpliwe.

61 min. Wyczyn kolegów sprzed minuty skopiował Podolski. Schwarzer ma pełne ręce roboty i chociaż nie prezentuje się najpewniej to dopisuje mu trochę szczęścia. Niemcy całkowicie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.

60 min. W ciągu niespełna dwóch minut świetne szanse mieli po kolei Özil, Klose i Khedira. Nie ma jednak trzeciego gola, nie ma też karnego, którego domagał sie ten ostatni.

58 min. Żółta kartka dla Valeriego. Australijczycy stwierdzili chyba, że skoro na dobry wynik nie mają większej szansy to przynajmniej pokonają Niemców w ilości kartek. Idzie im wybornie.

56 min. Czerwona kartka dla Cahilla! Piłkarz angielskiego Evertonu bez piłki, od tyłu sfaulował Schweinsteigera. Wejście nie było szczególnie brutalne, ale wedle przepisów takie ataki należy od razu "premiować" wykluczeniem. Australia w 10-tkę, szanse na dobry wynik dla "Kangurów" są teraz bliskie zeru.

54 min. Kolejna piękna akcja Niemców, ale Müller przestrzelił.

52 min. Holman strzelił z 17 metrów obok słupka. Neuer jak dotąd tylko raz musiał się wykazać swoim kunsztem. Niepokój Niemców o formę bramkarza nie ma więc jak dotąd racji bytu.

50 min. Grający dziś w ciemno-niebieskich trykotach Australijczycy niby próbują, starają się, walczą, ale niewiele im wychodzi. Niemcy niby grają na luzie, a każde ich wyjście do przodu pachnie groźną sytuacją. Taka jest dziś różnica pomiędzy rywalizującymi ekipami.

48 min. Australia domaga się karnego. Mertesacker odbił piłkę ręką, ale sędzia nie uznał tego za celowe zagranie. Tylko rzut rożny dla piłkarzy z Antypodów.

46 min. Druga połowa rozpoczęła się od faulu Neilla, po którym obrońca "Kangurów" otrzymał żółty kartonik.

Wracamy do Durbanu. Jest jedna zmiana - w Australii w miejsce Grelli pojawił się pomocnik Holman. Czy odmieni grę Australiczyków?

II POŁOWA

Koniec pierwszej połowy. Niemcy prowadzą zdecydowanie po golach Podolskiego i Klosego. Można zaryzykować tezę, że przez te 45 minut to właśnie oni pokazali najciekawszy futbol spośród wszystkich faworytów Mundialu w RPA. Niemcy grają na luzie, z polotem, łatwo stwarzają sobie kolejne sytuacje podbramkowe. Australijczycy tylko na początku zagrozili bramce rywali, później byli ich tłem. Zapraszamy po przerwie, majac nadzieję, że spotkanie będzie równie interesujące.

45 min. Zbliża się koniec pierwszej połowy. Sędzia doliczył minutę.

43. min. Australijskich kibiców jest na trybunach w Durbanie więcej niż Niemców, ale słaba gra ich pupili powoduje, że znów najbardziej słychać... wuwuzele.

42 min. Znów szansę miał Özil! Wspaniale na wolne pole zagrał mu Podolski, Özil wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale po minięciu Schwarzera za bardzo wypuścił sobie piłkę i nie dał rady jej dogonić oraz skierować do siatki.

40 min. Szykuje się pierwsza zmiana w ekipie popularnych "Kangurów". Najwyraźniej holenderski trener reprezentacji Australii Verbeek nie chce czekać do przerwy z wprowadzaniem roszad. Tymczasem kolejną szansę mieli Niemcy! Lahm centrował z prawej strony, Özil główkował metr nad bramką. Niemcy są dzisiaj zdecydowanie za mocni dla Australijczyków.

37 min. Kolejna kapitalna akcja młodziutkiego Müllera, który wywalczył rzut rożny.

35 min. Australia próbuje, ale bez powodzenia. Niemcy spokojnie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku. Na boisku, na którym przez chwilę leżeli Schweinsteiger i jeden z Australijczyków po nieprzyjemnym zderzeniu.

31 min. Kolejna wspaniała szansa Niemców! Kapitalne podanie Klosego do Özila, ale ten za lekko przelobował bramkarza i piłkę sprzed linii bramkowej wygarnia Moore.

29 min. Dla Klosego to już 49 gol w reprezentacji, a 11 w historii jego występów na Mistrzostwach Świata. Od najlepszego w historii Ronaldo dzielą go w tej klasyfikacji 4 bramki. Jeśli Niemcy będą grali z takim polotem jak dotąd, być może jeszcze dziś urodzony w Opolu napastnik zmniejszy dystans.

27 min. GOOOOOL! 2:0 dla Niemiec. Klose rehabilituje się za sytuację sprzed dwóch minut i po centrze Lahma pięknie wychodzi w powietrze na 7 metrze wyprzedzając spóźnionego Schwarzera. Szykuje się pogrom!

25 min. Moore za krytykowanie sędziego otrzymał żółtą kartkę.

24 min. Ale pudło Klosego! Jak on tego nie trafił?! Napastnik był kilka metrów przed bramką, przed nim był tylko Schwarzer, a pomimo tego Klose przestrzelił. Straszne pudło!

22 min. Było blisko! Müller świetnie zacentrował z prawego skrzydła, a Podolskiemu zabrakło kilku centymetrów, aby wepchnąć piłkę do bramki. Generalnie nie możemy narzekać na nudę. Akcje przenoszą się z jednej połowy na drugą i chociaż nie ma tutaj wielkich fajerwerków technicznych, to obu drużynom nie można zarzucić braku chęci, ambicji.

20 min. Znów ciekawa sytuacja pod bramką Neuera! Ładna akcja Australii zakończona strzałem Garcii ponad poprzeczką.

18 min. Groźnie zapowiadającą się akcję Niemców przerwał spalony Özila. Chwilę później zaatakowali Australijczycy, ale strzał głową Culliny poszybował nad bramką.

16 min. Po ciekawym początku spotkanie się teraz uspokoiło. Niemcy nie muszą narzucać wysokiego tempa, Australijczycy nie mają specjalnie pomysłu na grę.

14 min. Australia po dobrym początku wyraźnie straciła animusz. Najwyraźniej piłkarze tej drużyny są wciąż w szoku po straconym golu.

11 min. Australia szybko próbowała się odgryźć, ale bez powodzenia. Pierwsza źółta kartka dla Niemca Özila za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

8 min. GOOOOOOL DLA NIEMIEC!!! Do siatki po źle zastawionej przez Australię pułapce ofsajdowej trafił Lukas Podolski. Dla tego zawodnika to już 39 gol w kadrze, z czego czwarty na Mistrzostwach Świata. 1:0 dla Niemców! Piękną asystą popisał się młodziutki napastnik Bayernu Monachium Müller.

7 min. Niemcy w końcu zaatakowali i od razu było blisko. Strzał Klosego z trudnością obronił Schwarzer. Rzut rożny dla Niemców nie przyniósł żadnego zagrożenia.

6 min. Niemcy grają bardzo spokojnie, a w dodatku brakuje im precyzji. Pierwsze pięć minut zdecydowanie na plus dla piłkarzy z Antypodów.

4 min. Niespodziewanie to defensywnie ustawieni Australijczycy wywalczyli pierwszy rzut rożny i mieli wspaniałą okazję! Neuer wspaniale obronił strzał Garcii z 4 metrów! Było bardzo gorąco, Australijczycy mogą sobie pluć w brodę, bo mieli 100-procentową okazję. Ciekawy początek spotkania.

2 min. Pierwszy poważny atak Niemców, ale na spalonym był Khedira.

1 min. Spotkanie rozpoczęli Australijczycy. Od razu zaatakowali, ale strzał Cahilla nie sprawił problemów Neuerowi. Niemcy spokojnie budują swoją akcję, bez powodzenia.

I POŁOWA

Meksykański sędzia Marco Rodriguez wyprowadza już obie jednastki na boisko. Przed nami hymny.

W dotychczasowej historii Niemcy spotkali się z Australią dwukrotnie. Oba mecze wygrali, a bilans bramkowy tych potyczek to 7:3.

Pogoda do gry jest idealna. W Durbanie jest 19 stopni, wilgotność 84%, delikatny wietrzyk. Takie warunki powinny być atutem piłkarzy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprezentowali oni pełnię swoich możliwości. Mamy nadzieję, że w końcu zobaczymy mecz, w którym padnie kilka goli. Na razie średnia na Mundialu w RPA jest fatalna. W siedmiu jak dotąd rozegranych spotkaniach padło zaledwie 9 bramek.

Niemcy przywieźli na Mundial do RPA bardzo młodą drużynę. Zaledwie dwóch piłkarzy w kadrze urodziło się w latach 70. Australijczycy mają takich zawodników aż 7. Co okaże się decydujące - młodość i szaleństwo czy też doświadczenie?

Podstawowe składy na ten mecz:

Niemcy: Neuer - Badstuber, Mertesacker, Friedrich, Lahm (kapitan) - Podolski, Khedira, Schweinsteiger, Özil - Klose, Müller

Australia: Schwarzer - Chipperfield, Moore, Neill (kapitan), Wilkshire - Grella, Valeri - Emerton, Culina, Garcia - Cahill

Dla Niemców będzie to już 93. mecz w historii ich występów na Mistrzostwach Świata. Dotychczasowy bilans naszych zachodnich sąsiadów to 55 zwycięstw, 19 remisów i 18 porażek. Przełożyło się to na 3 tytuły mistrzowskie, cztery srebrne medale i trzy brązowe. W mundialowej klasyfikacji wszech czasów Niemcy są na drugim miejscu, tylko za Brazylią.

Rywale z Antypodów mogą się pochwalić dużo skromniejszym dorobkiem. Mistrzostwa w RPA to dopiero ich trzeci Mundial. Dotychczas na najważniejszej piłkarskiej imprezie świata rozegrali 7 spotkań, z których wygrali tylko raz, zaliczyli 2 remisy i przegrali czterokrotnie. Warto jednak pamiętać, że na ostatnim Mundialu w Niemczech w 2006 r. Australia pokazała się z bardzo dobrej strony. Prezentując ofensywny futbol awansowała z grupy i po bardzo emocjonującym meczu uległa w 1/8 finału późniejszym mistrzom - Włochom. Australijczykom na drodze stanął wówczas sędzia, który w końcówce meczu podyktował przeciwko nim kontrowersyjną jedenastkę.