Najlepszy strzelec ligi UTOPIŁ SIĘ po wypadku na jachcie. TRAGICZNA śmierć 40-latka

2020-07-03 19:32 Damian Okła
znicz, świeczka
Autor: East News

Bardzo smutne wiadomości dla fanów piłki nożnej napłynęły z Norwegii. Najlepszy strzelec w historii tamtejszej ligi, Reidar Lindqvist zginął w tragicznych okolicznościach. Jak podają norweskie media, 40-latek utopił się po nieszczęśliwym wypadku na jachcie. Lindqvist w całej karierze zdobył 746 bramek.

Dorobek norweskiego piłkarza robi ogromne wrażenie. Jego 21 letnią karierę pod lupę wzięli dziennikarze z "Dagbladet”. Udało im się wyliczyć, że w 510 meczach ligowych i pucharowych Lindqvist zdobył aż 746 bramek, co jest nie lada osiągnięciem. Taka liczba goli czyni go najlepszym strzelcem ligi norweskiej w historii. Swój dorobek powiększał przede wszystkim w niższych ligach.

ZAPOMNIANE zdjęcia Roberta Lewandowskiego. Wiedzieliście, że na tym pozował? [ZDJĘCIA]

Bo nigdy w pełni nie postawił na futbol. Na pierwszym miejscu były dla niego edukacja i praca. Był nauczycielem i dziennikarzem, prowadził dział sportowy dziennika "Toensbergs Blad". W jednym z wywiadów dla "Dagbladet” przyznał, że futbol był dla niego dodatkiem, a radość sprawiała mu dodatkowa praca w roli dziennikarza przy ukochanym sporcie.

Super Sport 2 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Lindqvist miał otrzymać od norweskiej federacji piłkarskiej specjalny puchar upamiętniający jego osiągnięcia. Niestety nie dane mu było doczekać tego momentu. Lokalne media poinformowały o śmierci Lindqvista. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na jego jachcie. 40-latek poślizgnął się i wypadł z pokładu. Uderzył przy tym głową o nabrzeże portu. Nikt nie był mu w stanie udzielić pomocy, bo dramatyczne sceny miały miejsce w nocy, a Lindqvist był sam na jachcie. Śledczy twierdzą, że nieprzytomny piłkarz utopił się po wpadnięciu do wody.

Pogrzebane nadzieje polskich kibiców?! Mogą dostać zakaz wstępu na mecz reprezentacji

Najnowsze