NIEBEZPIECZNY atak na sędziego. Takich scen jeszcze nie widzieliście! [WIDEO]

2020-01-16 8:21 MSo
Stół snookerowy
Autor: EastNews Stół snookerowy

Praca sędziego nie zawsze należy do łatwych i przyjemnych. Często trzeba mierzyć się z nieustającą presją ze strony zawodników, a także kibiców. Do potencjalnie niebezpiecznego ataku doszło podczas turnieju Britain Open. Arbiter nie spodziewał się jednak takich scen spowodowanych przez tak małego "przeciwnika".

Ataki owadów potrafią być śmiertelnie niebezpieczne - wiele osób uczulonych na pszczoły czy osy nie są tego kompletnie świadome. Podczas jednego ze snookerowych meczów do nietypowych scen doszło w trakcie rozgrywki. Do zawodnika podleciał owad, który przy ruchu zeskoczył z kołnierzyka i wylądował na stole.

Sytuację próbował opanować arbiter Ben Williams, który złapał go w rękę. Nie spodziewał się jednak, że żądło może przejść przez rękawiczkę. - Dopadł mnie - powiedział sędzia, szybko wypuszczając oponenta. Publiczność zareagowała na to śmiechem. Kyren Wilson zainteresował się bohaterem, przytulając go.

Całość zarejestrowały kamery brytyjskiego Eurosportu, który umieścił wideo z całej sytuacji na swoim Twitterze. Internauci żartowali z całej sprawy, choć potencjalnie mogła być groźna. Gdyby sędzia był uczulony, mogłoby mu grozić bardzo poważne niebezpieczeństwo!

Kyren Wilson (numer 8 światowego rankingu) bez większych problemów uporał się z Jackiem Lisowskim, wygrywając cały mecz 6:2. Tym samym zapewnił sobie awans do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze Stuartem Binghmanem, który sensacyjnie wyeliminował drugiego snookerzystę świata, Marka Williamsa.