Popularna dyscyplina zyskuje nowego sponsora

2021-03-07 12:15 Materiał Partnerski
Popularna dyscyplina zyskuje nowego sponsora
Autor: MARCIN WZIONTEK

Grupa Enea to wicelider w produkcji energii elektrycznej w Polsce. Jest to firma odpowiedzialna zarówno gospodarczo, jak i społecznie, o czym świadczy jej olbrzymi wkład w rozwój polskiego sportu. Firma zainaugurowała właśnie współpracę z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego, a ambasadorką marki Enea została Natalia Partyka.

24 lutego br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się inauguracja współpracy sponsoringowej pomiędzy Eneą i Polskim Związkiem Tenisa Stołowego. Spółka ogłosiła również współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim. Teraz, dzięki wsparciu zawodników tenisa stołowego, sukcesy podczas letnich igrzysk olimpijskich w Tokio wydają się jeszcze bardziej realne.

Z nową dawką energii od Enei

Grupa Enea nieustannie wspiera polskich sportowców. Od tego roku to również współpraca z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego. – Dzisiejsze wydarzenie ma dla nas ogromną wartość, również prestiżową. Angażujemy się we wspieranie polskich sportowców, chcemy im towarzyszyć w tej trudnej drodze do startu w igrzyskach olimpijskich. Dlaczego tenis stołowy? To jedna z najpopularniejszych dyscyplin w naszym kraju, powszechnie dostępna dla osób w każdym wieku. Jesteśmy już sponsorem tytularnym żeńskiej drużyny z Tarnobrzega – wielokrotnych mistrzyń Polski. I tak w sposób naturalny przeszliśmy do Polskiego Związku Tenisa Stołowego – skomentował prezes Enei Paweł Szczeszek.

Enea sponsorem generalnym PZTS

Bardzo ważna dla Enei, jako firmy odpowiedzialnej społecznie, jest rola PZTS w promocji tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży. Od wielu lat angażujemy się w edukację sportową juniorów, opartą na długoterminowym rozwoju, łącząc wsparcie sportu zawodowego i szkolenie młodzieży – mówił prezes Szczeszek. Inauguracja współpracy Enei z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego zbiegła się w czasie z jubileuszowym rokiem: 90-lecia istnienia PZTS. Do Związku należy blisko 700 klubów sportowych, w których trenuje ponad 11 tys. licencjonowanych zawodników. W 2018 r. PZTS rozpoczął realizację „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego na lata 2018–2033”, który dzięki pozyskanym środkom będzie z powodzeniem kontynuowany. Priorytetem dla PZTS w ramach programu jest stworzenie systemu kształcenia, który pozwoli na większą skalę szkolić młodych zawodników – przyszłych reprezentantów kraju. – Wsparcie Enei to dla nas, jako zarządu i całego środowiska, bardzo pozytywny sygnał. To również duże korzyści wizerunkowe i wiele nowej pozytywnej energii. Pozyskane środki pozwolą nam spokojniej zarządzać, realizować strategię rozwoju i lepiej przygotować się do igrzysk oraz głównych imprez z udziałem reprezentacji Polski – powiedział prezes PZTS, Dariusz Szumacher.

Wspólny cel

Podczas konferencji władze spółki poinformowały, że Enea jest także sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Polski Komitet Olimpijski propaguje zasady olimpizmu, gry fair play, dążenia do doskonałości i rozwoju sportu, co jest spójne z wartościami Enei. Firma zadeklarowała wsparcie dla tenisistów i tenisistek stołowych w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 r. Współpraca ma zapewnić najlepsze warunki do trenowania i startu w rozrywkach krajowych oraz międzynarodowych.

Dziękuję Enei za wsparcie, życzliwość i zaangażowanie – zwłaszcza w momencie, kiedy go najbardziej potrzebujemy. Chcemy stworzyć polskiej reprezentacji olimpijskiej jak najlepsze warunki do startu – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

WYJĄTKOWA AMBASADORKA

Popularna dyscyplina zyskuje nowego sponsora
Autor: MARCIN WZIONTEK Natalia Partyka, wielokrotna medalistka w mistrzostwach Polski i Europy w tenisie stołowym, ambasadorka marki Enea

POTENCJAŁ POLSKICH TENISISTÓW STOŁOWYCH

Indywidualne i drużynowe medale zdobyte podczas mistrzostw Europy i igrzysk europejskich czy wielokrotne sukcesy w turniejach międzynarodowych pokazują, jak wielki potencjał tkwi w polskich zawodnikach tenisa stołowego. To również sukcesy na igrzyskach paraolimpijskich z Patrykiem Chojnowskim i Natalią Partyką na czele. Nasi zawodnicy przodują w rozgrywkach tenisa stołowego osób z niepełnosprawnościami w Europie.

Popularna dyscyplina zyskuje nowego sponsora
Autor: MARCIN WZIONTEK Prezes PZTS Dariusz Szumacher i prezes Enei Paweł Szczeszek
Enea Logo
Autor: Materiały Promocyjne Link: https://www.enea.pl/
Najnowsze