Porażki Polaków w MŚ w judo. Mistrzyni Europy Beata Pacut nie weszła do ćwierćfinału

2021-06-11 13:03 PAP Dariusz Chrabalowski
Beata Pacut
Autor: SE Beata Pacut

Żadne z reprezentantów Polski nie odniosło sukcesów przez sześć dni mistrzostw świata w judo. Na matach w Budapeszcie odpadli na wczesnym etapie rywalizacji. Dotyczy to także świeżo upieczonej mistrzyni Europy, Beaty Pacut z Czarnych Bytom. Przegrała w 1/8 finału.

W piątkowe przedpołudnie 25-letnia judoczka rozpoczęła rywalizację w kategorii 78 kg od wygranej w dogrywce przez ippon z Amerykanką Nefeli Papadakis. W kolejnym pojedynku, w 1/8 finału uległa ciemnoskórej Ukraince Anastazji Turczyn, także po dogrywce.

Beata Pacut ma jednak zapewniony udział w igrzyskach w Tokio, podobnie jak pięcioro innych polskich judoków. Mistrzostwa świata kończą okres rankingu uprawniającego do startu olimpijskiego.

W Budapeszcie tylko jeden nasz reprezentant zdołał wygrać dwa pojedynki – Piotr Kuczera w kategorii 90 kg. W trzecim starciu przegrał z późniejszym triumfatorem, Hiszpanem urodzonym w Gruzji Nikolozem Sherazadishvilim.

Rywalizacja w ostatnich dwóch kategoriach - pow. 100 kg mężczyzn i pow. 78 kg kobiet - odbędzie się w sobotę, z udziałem Polaków. W niedzielę - bez udziału Polski - turniej drużyn mieszanych, który jest teraz konkurencją olimpijską.

Mistrzostwa mają rekordową jak na tę dyscyplinę sportu pulę nagród pieniężnych dla medalistów – w sumie milion euro. Za złoto w każdej kategorii nagroda wynosi 26 tysięcy euro (20,8 tys. dla zawodnika i 5,2 tys. dla trenera), za medal srebrny - 15 tys. (12+3), za brąz - 8 tys. (6,4+1,6).

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze