RPA 2010: Mecz WKS - Portugalia. Wynik: 0:0. Drogba na ławce. Relacja na żywo

2010-06-15 17:40

Jeśli teraz nie doczekamy się wreszcie wielkiego widowiska to kiedy?! Otwierający zmagania w "grupie śmierci" mecz WKS - Portugalia to chyba najciekawiej zapowiadające się spotkanie w pierwszej serii rozgrywek grupowych. Didier Drogba zaczyna mecz na ławce, ale jest duża szansa na to, że zagra.

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciskaj [F5] lub [Ctrl R], aby zobaczyć nowe informacje.

94. min Sędzia kończy mecz

93. min WKS szturmuje. Rzut rożny

91. min Drogba miał doskonałą okazję. Był sam przed bramkarzem, ale uderzył nieczysto i niecelnie

90. min Sędzia doliczył 3 minuty

88. min Amoric zmienia Eboue

85. min Amorim zmienia Meirelesa

82. min Gervinho zmieniony przez Keitę

80. min Nie trafił w bramkę. Nie był nawet blisko

79. min Ronaldo przed szansą. Rzut wolny

78. min Meireles uderzał mocno zza pola karnego. Pudło

77. min Kolo Toure padł jak rażony gromem. Okazało się, że skurcz go złapał

74. min Wejście Drogdy paradoksalnie wybiło z rytmu WKS. Teraz Portugalia ma przewagę

71. min Ronaldo trafił do siatki, ale sędzia wcześniej przerwał grę

66. min Soczysty strzał Yaya Toure, ale obok bramki

66. min Wchodzi Drogba, zmienia kumpla z Chelsea - Kalou

64. min Drogba się rozgrzewa! Wrzawa na trybunach

62. min Schodzi Deco, wchodzi Tiago

60. min Gervinho strzelał w dogodnej sytuacji głową, ale spudłował. Kibice WKS pomyśleli sobie pewnie, że Drogba by to trafił...

59. min Gervinho znów szaleje na skrzydle. Rzut rożny

58. min Deco ładnie podał do Liedsona, a ten strzelił głową, ale w środek bramki

55. min Pierwsza zmiana. Schodzi Danny, zmienia go Simao

54. min Portugalscy obrońcy po raz kolejny bezradni. Kalou strzela, ale w środek bramki i Eduardo łapie piłkę. WKS po przerwie też ma przewagę

51. min Tiene brutalnie faulował Liedsona. Dziwne, że nie dostał kartki

48. min Ale okazja! Dośrodkowanie w pole karne do Kalou, ale ten nie sięgnał piłki, choć zabrakło bardzo mało

47. min Ładna akcja Gervinho, który ograł obrońcę, ale strzelił niecelnie

46. min Druga połowa się rozpoczęła

Jak na razie remis ze wskazaniem na "Słonie", które miały sporą przewagę. Najbliżej strzelenia gola byli jednak Portugalczycy po uderzeniu Ronaldo w słupek

Koniec pierwszej połowy

45. min Sędzia doliczył jedną minutę

42. min Zagotowało się pod portugalską bramką. WKS atakuję, Ronaldo i spółka w opałach. Teraz rzut rożny

38. min A  teraz podobna sytaucja pod drugą bramką. Szarżującego Eboue powstrzymał bramkarz

33. min Liedson prawie wyszedł sam na sam. Prawie robi różnicę. Bramkarz w ostatniej chwili uprzedził go, łapiąc piłkę

30. min Tiene dośrodkowywał w pole karne, ale Eduardo pewnie złapał piłkę

29. min Eboue ewidentnie faulowany przez rywala. Sędzia stał tuż obok, ale kazał grać dalej. Pomocnik "Słoni" leży na murawie i zwija się z bólu. Arbiter się zbłaźnił

26. min Portugalscy obrońcy mają duże problemy z szybkim Gervinho

25. min Tiene uderzał z wolnego, ale strzał flegmatyczny. Po chwili rajd na skrzydle Ronaldo. Nieudany

23. min Gervinho zaszalał w polu karnym Portugalczyków. Przedarł się przez linię obrony, ale rywale w ostatniej chwili wybili mu piłkę

20. min Ronaldo próbował wymusić rzut wolny. Kiedy sędzia nie dał się nabrać, Portugalczyk "poprztykał się" z Demelem. Obaj dostali po żółtej kartce

17. min Ładna akcja "Słoni" zakończona strzałem Tiote. Nad bramką. WKS gra coraz odważniej

15. min Tiene uderzył ładnie, ale metr obok bramki

14. min WKS ma rzut wolny przed polem karnym Portugalczyków. Może być groźnie

11. min Ale akcja Ronaldo! Przed polem karnym ośmieszył obrońcę WKS, po czym huknął. Piłka trafiła w zewnętrzną stronę słupka

9. min Szturm Portugalii. Rzut rożny, potem dośrodkowanie. "Słonie" bronią się umiejętnie

8. min Przed rzutem wolnym Ronaldo stanął w charakterystycznym rozkroku. Strzał też był pokraczny

7. min Zokora wykosił Ronaldo, za co dostał żółtą kartkę

5. min Dynamiczny rajd Dindane, ale Portugalczycy powstrzymują akcję

1. min Zaczęli Portugalczycy

Po hymnie WKS zobaczyliśmy na ekranie klaskającego Drogbę. Skoro klaskał, to może z tą ręką nie jest tak źle.

W tunelu Deco serdecznie wyściskał się z Drogbą i Kalou. Trzej przyjaciele z boiska, a konkretnie ze Stamford Bridge...

Wygląda na to, że obaj trenerzy zdecydowali się na bardzo ofensywne ustawienie 4-3-3. Może doczekamy się wreszcie szybkiego meczu i dużo goli.

Oto składy, w jakich wystąpią zespoły:

WKS: Barry - Demel, Kolo Toure, Zokora, Tiene - Eboue, Yaya Toure, Tiote - Gervinho, Dindane, Kalou

Portugalia: Eduardo - Ferreira, Alves, Calvarho, Coentrao - Deco, Mendes, Meireles - Ronaldo, Liedson, Danny

A jednak! Kilka godzin przed meczem FIFA wydała zgodę na to, żeby Didier Drogba wystąpił ze specjalną szyną usztywniającą kontuzjowane ramię. Mimo to gwiazdor WKS rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych. Czy doczekamy się pojedynku snajpera Chelsea z Cristiano Ronaldo? Być może w drugiej połowie, gdy trener "Słoni" uzna, że bez pomocy Drogby się nie obejdzie.