Sportowcy używali swoich SOBOWTÓRÓW! W tle wielka afera i oszustwo

2020-10-23 9:34 ŁOLI
Podnoszenie ciężarów
Autor: East News Podnoszenie ciężarów

Rywalizacja sportowa i chęć bycia najlepszym zawsze skłaniają ludzi do pewnego rodzaju nagięć przepisów lub po prostu oszustwa. Spora część środowiska woli grać uczcicie, ale zdarzają się tacy, którzy nie boją się przekraczać granic. Niestety dla nich, takie rzeczy kiedyś ujrzą światło dzienne. Tak stało się w przypadku sporej grupy sztangistów, która miała korzystać z pomocy "sobowtórów" i oddawać ich mocz do analizy pod kątem używania dopingu.

Chęć bycia najlepszym potrafi skłonić ludzi do różnych rzeczy. Wielu sportowców podejmowało wtedy decyzję, których najprawdopodobniej żałują do dziś. Gdy wszelkiej maści oszustwa wyjdą w końcu na jaw, a kiedyś na pewno to nastąpi, ikonu sportu mogą z dnia na dzień stracić wszystko, co na pracowały całe życie. Nie chodzi tutaj tylko o medale i nagrody, ale także reputacje. Z jakiegoś powodu jednak kolejne osoby podejmują takie ryzyko. Światowa Agencja Antydopingowa podejrzewa, że osiemnastu sztangistów z ośmiu krajów świata podmieniało próbki moczu, które oddawane były do analizy. Sprawą zajmie się teraz Międzynarodowa Agencja Badań, która potwierdzi lub wykluczy oszustwo.

Federacja Genesis - co warto wiedzieć przed galą? [ZASADY, KARTA WALK]

Jako pierwszy o sprawie poinformował portal insidethegames.biz. Zdaniem serwisu, w proceder podmieniania próbek ma być zamieszanych aż 18 sztangistów z sześciu różnych krajów. Ich sposobem działania miało być korzystanie z "sobowtórów", którzy dostarczali im próbki oddawane następnie do analizy pod kątem stosowania dopingu. Ponadto sportowcy mieli zapewniać, że to ich mocz.

Gwiazda piłki prawie URWAŁA PALEC w Kielcach! Lała się krew, sędzia prawie ZWYMIOTOWAŁ [ZDJĘCIA]

Sprawą zajmie się teraz Międzynarodowa Agencja Badań (ITA), która potwierdzi lub wykluczy oszustwo zawodników.

Najnowsze