Sportsmenka sfałszowała dokumentację. Dostała 10 lat dyskwalifikacji!

2020-09-18 12:14
Maria Sotskova
Autor: EAST NEWS Maria Sotskova

Agencja antydopingowa w Rosji (RUSADA) podjęła kategoryczne działania wobec jednej z rodzimych zawodniczek. Łyżwiarka figurowa mająca za sobą występ na igrzyskach olimpijskich, Maria Sockowa, już od kilku dni mogła się spodziewać, że nie będzie potraktowana łagodnie za to, co zrobiła. Przedstawiła RUSADA fałszywe dokumenty w związku z kontrolą antydopingową. Kara była niezwykle sroga: 10 lat dyskwalifikacji!

Sockowa ma zaledwie 20 lat, w 2018 roku na igrzyskach w Pjongczangu zajęła 8. miejsce, dwa razy tę samą pozycję wywalczyła w mistrzostwach świata. Chodzi o jej wpadkę w związku z kontrolami. Nieobecność na trzech z nich oraz pozytywny wynik innej wyjaśniła, nadsyłając do agencji sfałszowaną dokumentację. Chodzi więc nie tylko o zażywanie zabronionych środków, ale i pospolite przestępstwo kryminalne. W lipcu zawodniczka ogłosiła… zakończenie kariery, a od maja 2019 nie brała udziału w szkoleniu centralnym.

Mecz KURIOZUM. Przez koronawirusa bali się podejść do rywali. Skończyło się TRAGEDIĄ

RUSADA nałożyła na Sockową 10-letnią dyskwalifikację, ponieważ uznano, że próbowała uniknąć testów antydopingowych oraz tłumaczyć zażywanie koksu poprzez fałszerstwo. W jednej z próbek Sockowej znaleziono zakazany środek – dowiedziała się agencja TASS.

Super Sport 15.09.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze