Copa America 2021 - Lionel Messi

i

Autor: Fotoarena/Sipa USA/East News

Ten LOB dał Argentynie zwycięstwo w Copa America! Messi wreszcie świętuje w kadrze [WIDEO]

2021-07-11 7:24

Leo Messi w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu wywalczył swoje pierwsze trofeum w karierze reprezentacyjnej! Argentyńczyk wraz ze swoimi rodakami wygrał 1:0 w finale Copa America rozegranym w Rio de Janeiro. Trumf ekipie z południa Ameryki Południowej zapewniło trafienie Angela Di Marii, który po otrzymaniu długiego podania posłał sprytny lob.

Widmo przegrywanych finałów z argentyńską reprezentacją chodziło za Leo Messim bardzo długo. Na czele tej listy stało oczywiście polegnięcie w lipcu 2014 roku, kiedy Argentyna uznała wyższość Niemiec na mundialu w Brazylii. Teraz legendarny zawodnik powrócił do Kraju Kawy na turniej reprezentacyjny, ale w tym przypadku na Copa America. I będzie miał zupełnie inne uczucia - Argentyńczykom udało się odnieść pierwszy triumf w reprezentacyjnej karierze wielokrotnego zdobywcy Złotej Piłki.

Zobacz też: Były reprezentant Polski kpi z bohatera Anglików na Euro! Jest mowa o... warszawskim metrze

Złotym golem okazało się trafienie Angela Di Marii jeszcze z pierwszej połowy. Zawodnik Paris Saint-Germain otrzymał kapitalne, długie i precyzyjne podanie od Rodrigo De Paula. W sytuacji oko w oko z brazylijskim bramkarzem, Edersonem, wykazał się zimną krwią i w znakomity sposób posłał nad nim piłkę. To wystarczyło, aby ostatecznie sięgnąć po zwycięstwo. Argentyna najlepszą drużyną Ameryki Południowej, a Leo Messi wreszcie z reprezentacyjnym trofeum!

Argentyna - Brazylia 1:0 (1:0)

Bramka: Di Maria 22'

Sylwia Dekiert o Euro i igrzyskach
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze