Vive mistrzem Polski!

2010-05-20 1:18

Po niesamowitym finale z dwoma dogrywkami zespół Vive Kielce pokonał MMTS Kwidzyn 36:32 i został mistrzem Polski.

Podopieczni Bogdana Wenty (49 l.) mieli fenomenalny sezon, nie przegrali nawet jednego meczu! Z trudem, ale wygrali też ten ostatni, który dał im triumf w finale 3:0. Na początku spotkania wydawało się, że kielczanie nie będą mieli problemów z pokonaniem MMTS-u, bo po 20 minutach prowadzili już 13:6. Jednak piłkarze Vive chyba zbyt szybko uwierzyli, że już są mistrzami Polski. W drugiej połowie kwidzynianie we wspaniały sposób dogonili jednak faworyzowanych gości i od tamtej chwili rozpoczęła się zażarta walka punkt za punkt, z której ostatecznie po dwóch dogrywkach zwycięsko wyszli szczypiorniści Vive.

To już ósmy tytuł kieleckiego zespołu i drugi, odkąd jego trenerem został Bogdan Wenta.